Kocaoğlu’ndan çifte standart iddiası

CHP Erbaa İlçe Başkanı Hayri Kocaoğlu, Erbaaspor’a destek vermek amacıyla gittiği ilçe stadında pandemi önlemleri gerekçesiyle protokol tribününe almadığını ifade ederek, “Beni tribüne almayan görevliler Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl, MHP İlçe Başkanı ve belediye bürokratlarını protokol tribününe alındıklarını gördüm.Ne hak yeriz ne hakkımızı yediririz düsturuyla çıktığımız bu yolda yapılan çifte standardı kınıyorum” dedi.


Kocaoğlu’ndan çifte standart iddiası

CHP Erbaa İlçe Başkanı Hayri Kocaoğlu, Erbaaspor-Batman Petrol Spor karşılaşmasında kendisine yönelik uygulanan çifte standarda yazılı bir basın açıklamasıyla tepki gösterdi.

Başkan Kocaoğlu yaptığı açıklamada şu ifadelere dikkat çekti;

“Bugün Erbaaspor’umuzun Batman Petrol Spor ile oynayacağı futbol müsabakasında, şehrimizin takımı Erbaaspor’umuza destek olmak amacıyla şehir stadyumuna gittim. Önemle belirtmek isterim ki hayatımda hiçbir zaman bir futbol takımı fanatiği olmamış, futbola da ilgi duymamış biri olarak Erbaaspor için elimden geldiğince maçları kaçırmamakta tribünden takımımıza destek olmaya çalışmaktayım.

Bugün ki karşılaşma için stada gittiğimde protokol tribünü girişinde stat görevlilerince pandemi kuralları bahane edilerek protokol tribününe giremeyeceğim söylenmiştir! Müteakiben görevlileri zor durumda bırakmamak adına protokol tribünü arkasındaki yere oturarak maçı takip etmeye başladım. Ardından Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl, MHP İlçe Başkanı ve belediye bürokratları stada geldiklerinde protokol tribününe alındıklarını gördüm.

Yapılan bu haksızlığa yapılan bu kayırmacılığa temsil ettiğim parti adına asla sessiz kalmayacağım.

Ne hak yeriz ne hakkımızı yediririz düsturuyla çıktığımız bu yolda yapılan çifte standardı kınıyorum. Bundan sonraki karşılaşmalarda protokol tribününde yer almayacağımı belirterek taraftarlarımızla omuz omuza maçı seyredeceğimi, kıymetli Erbaaspor taraftarlarına ve hemşehrilerime bildiririm.

Mesele Erbaa, Erbaaspor olduktan sonra bırakın protokolü, tribünü; bina tepesinde, yol kenarında takımımızı desteklemekten hiçbir zaman gocunmayacağımıda belirtmek isterim.”