Tokatlı turizmcinin başarısı

500 milyar dolarlık Turizm endüstrisini Tokatlı bir Turizmci yönlendirip yönetiyor


Tokatlı turizmcinin başarısı

Dünyanın en bilinir Turizmcisi unvanını taşıyan Murtaza Kalender Tokat’ın gururu olmaya devam ediyor. Aslen Tokat’ın Zile ilçesinden olan Murtaza Kalender, dünyanı 3 farklı önemli STK’larında birden üst düzey görev aldı.

Bunlardan bazıları

1 - Uluslararası Eko Turizm Derneği (TIES) Başkan vekili ve Avrupa ve Asya Operasyonları Başkanlığı

2 - Uluslararası Düğün Profesyonelleri Derneği (IADWP) Avrupa & Asya Şube Başkanlığı

3 – Kanada merkezli Uluslararası Tur Operatörleri Öncüleri Birliği Türkiye Başkanlığı Aynı zamanda; Türkiye içerisinde de üst düzey görevler yürütmektedir.

Bunlar;                                         

DEİK Nepal Başkan Yardımcılığı

İstanbul Turizm Derneği (ISTTA) Yönetim Kurulu Üyeliği

TravelShop Turkey Genel Müdürlüğü

Murtaza Kalender” deyince akıllara Turizm geliyor. Nitekim Murtaza Kalender, sadece, Türkiye’de değil aynı zamanda dünya Turizminin hem alaylı hem de mektepli olarak zirvesinde bulunan bir şahsiyettir.

Murtaza Kalender, kendi deyimiyle ile şahsını; “Tokat’ta doğdum, Kuşadası’nda yetiştim, Amerika’da öğrendim, Bodrum’da piştim, İstanbul’da meyvelerimi veriyorum” şeklinde tasvir etmiştir.

Bu kadar tecrübe, bilgi ve donanımı doğup büyüdüğüm topraklar olan Tokat’ta da kullanmak istiyorum diyen Murtaza Kalender, Tokat’a Türkiye ve dünyadan Turizmci yatırımlarını çekerek, dünya çapında Tur Operatörlerinin katılımıyla Tokat’ın dünyada hak ettiği yere gelmesini diliyorum dedi.

2019 yılında Tokat’ta Ekoloji ve Gastronomi etkinliği yaparak dünyanın çeşitli ülkelerinden 100’e yakın Tur Operatörlerini getirerek ilk tanıtım faaliyetlerimizi yapmıştık.

Şimdiyse Tokat’ın uluslararası arenada daha da fazla ses getirmesi adına Tokat Valiliğiyle, Tokat’ın belediyeleriyle, milletvekilleriyle, Tokatlı olup Tokat için bir şeyler yapmak isteyen herkes ile işbirliği yaparak Tokat’ın kalkınma ve gelişimine daha da fazla fayda vermek istiyorum ve her türlü dayanışmaya hazırım şeklinde beyanlarda bulundu.