YARALARI SARMAK KIZILAY'DAN KIZILAY 'A DESTEK KADEM' DEN

29 Ekim -4 Kasım Kızılay Haftasında, Kadın ve Demokrasi Derneği ile Türk Kızılay’ı işbirliği ile Türkiye genelinde yapılacak olan kan ve plazma bağışı çalışmalarına, tüm temsilciliklerle birlikte KADEM Tokat’ta bağış yaptı.


YARALARI SARMAK KIZILAY'DAN KIZILAY 'A DESTEK KADEM' DEN

29 Ekim – 4 Kasım  Kızılay Haftasında kan ve plazma çalışmalarına katkı sağlamak için KADEM Tokat İl Temsilciliği kan bağışında bulundu. Kızılay kan bağışı sonrası basın açıklaması yapan KADEM Tokat İl Temsilci Yardımcısı Mehlika Dicle; “Öncelikle farkındalık etkinliğimize katılan, paydaş sivil toplum örgütlerinin başkanları ve üyelerine,  Kadem Tokat Temsilciliği üyelerimize ve Genç Kadem’de yer alan gönüllülerimiz yanısıra siz değerli basın mensuplarımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Ülkemizde de tüm doğal afetlerde olduğu gibi Türk Kızılay’ı dün İzmir’de yaşanan depremde de tüm halkımızın yanındaydı. Bu vesileyle İzmir ilinde depremde hayatını kaydedenlere rahmet, geri kalanlara başsağlığı İzmir ilimiz başta olmak üzere tüm Ege bölgesinde yaşayan vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum” dedi.

KADEM KIZILAY’IN YANINDA

Türk Kızılayı’nın 2020 yılının Mart ayından bu yana içinde bulunduğumuz pandemi sürecinde Türk halkının yanındaydı ve bu dönemde de toplumun her kesimine ulaşarak desteklerini esirgemediğini söyleyen Dicle, konuşmasını şöyle sürdürdü: “ İçinde bulunduğumuz 29 Ekim – 4 Kasım  Kızılay Haftasında Kadın ve Demokrasi Derneği ile Türk Kızılay’ı işbirliği ile Türkiye genelinde yapılacak olan  kan ve plazma bağışı çalışmalarına, tüm temsilciliklerimizle birlikte KADEM Tokat olarak bizde bağış yapıyoruz. Pandemi döneminde azalan kan stoklarında artışına vesile olmak amacıyla; KADEM ülke genelindeki 47 temsilciliğimizle birlikte kan bağışı yapmanın yanı sıra kan bağışı yapabilecek gönüllülere ulaşmak için bir farkındalık çalışması yaparak Kızılay’a Haftasında Tokat Kızılay’ı ile birlikte olmak istedik. Kızılay’ın gönüllüleri, çalışanları ve bağışçılarına “iyi ki” varsınız diyerek, Tokat Kadem Temsilciliği olarak şükranlarımızı sunuyoruz.”