Magandanın Şifresi mermi çekirdeğinde

Erbaa'da başına yorgun mermi isabet eden 17 yaşındaki Büşra Konyar, mermi beyine baskı yaptığı için dün ameliyata alındı. Durumu halen kritik. Olayla ilgili 1 kişi gözaltına alındı. Gerçek suçlunun şifresi ise o mermi çekirdeği ile çözülecek


Magandanın Şifresi mermi çekirdeğinde

Tokat’ın Erbaa ilçesinde yaşayan İbrahim-Nakşiye Konyar çiftinin 3 çocuğundan 17 yaşındaki Büşra Konyar 1 Ocak 2021 günü Hükümet caddesi üzerinde  yürürken başına isabet eden yorgun mermi nedeniyle bir anda yere yığılmış kanlar içinde kalan genç kız

Önce Erbaa Devlet Hastanesine kaldırılmış, Büşra’nın burada çekilen tomogrofisi çekildikten sonra Ambulansla Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesine sevk edilmişti. 1 Ocak’tan beri yoğun bakımda olan Büşra 3 Ocak Pazar günü ameliyata alındı. 

Büşra’nın Amca’sı Şaban Konyar ameliyatla ilgili bilgi verdi. Amca Konyar, “Büşra’nın başına isabet eden merminin beyine baskı yapması nedeniyle ameliyatla mermi çekirdeğinin etrafındaki beyin parçaları alınarak hücreleri ölmesin diye Büşra’nın karın bölgesine yerleştirildi. Ödem atması için tedavisi sürüyor. Bekliyoruz” dedi. 

Bu yöntemin sanatçı İbrahim Tatlises’in ameliyatında da uygulandığı öğrenildi. 


Öte yandan Tokat İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri konuyu yakından takip ediyor. Büşra’nın başına isabet eden kurşunun kime ait olduğuna dair çevredeki kameralar da dikkate alınarak yapılan bir çok inceleme sonucu 1 şüpheli gözaltına alındı. Ancak Büşra’yı vuran merminin kime ait olduğuna dair şifrenin mermi çekirdeğinin çıkarılmasıyla çözülmesi bekleniyor.