81 ilde eş zamanlı İstiklal Marşı okundu

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk çağrı yaptı 81 ilde tüm okullarda aynı anda İstiklal Marşı çalındı. Tokat Vakıfbank Namık Kemal Ortaokulu’ndaki törende İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali ve idareciler hazır bulunurken, öğrenciler törene TRT EBA üzerinden katıldı


81 ilde eş zamanlı İstiklal Marşı okundu

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un attığı twittle duyurduğu İstiklal Marşı ve Bayrak Töreni 81 ilde eş zamanlı gerçekleştirildi. Okul idarecileri okul bahçelerinde, öğrenciler evlerinde Saat 10.00’da ‘tek nefes’ oldu ve İstiklal Marşı’nı okudu.

 

Yaşamakta olduğumuz covid-19 salgını nedeniyle uzun süredir İstiklal Marşı’nı okul bahçelerinde  öğrencilerin hep bir ağızdan okuyamamasından ötürü heyecan ve gurur verici bir etkinliğe imza atıldı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un çağrısıyla 11 Ocak 2021 Pazartesi günü saat 10.00’da, 81 ildeki tüm okullarda İstiklal Marşı çalındı. Öğrenciler ve aileleri, öğretmenlerinin davetiyle TRT EBA kanallarındaki İstiklal Marşı törenine evlerinden katılım sağladı. Okulların yakınında ikamet eden aileler ise koşullarının uygun olması hâlinde evlerinin pencere ve balkonlarından eşlik edebildi. Okullardaki İstiklal Marşı törenlerine ise sadece okul yöneticileri ve hâlihazırda görevli personel katıldı.

 

BU YIL İSTİKLAL MARŞI YILI İLAN EDİLDİ

Tokat’taki İstiklal Marşı törenine İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali ve il Müdürlüğü yöneticileri katılırken tören Vakıfbank Namık Kemal Ortaokulunda yapıldı. İstiklal Marşının okunmasının ardından konuşan Tokat İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, “Malumunuz bu yıl İstiklal Marşı yılı olarak ilan edildi. Salgınla beraber okullarımızda yüz yüze eğitime ara verildi. Uzun zamandır okullarımızda İstiklal Marşı okunmuyordu. Bakanlığımızın aldığı kararla bugün tüm ülkemizde tüm okullarda saat 10.00’da İstiklal Marşı okundu. İstiklal Marşı’nın anlam ve önemine de uygun bir etkinlik oldu. Güzel çalışmalarımız var. Yıl içerisinde ara ara paylaşacağız” dedi.

Haber: Mihriban Koçaker