Tokat’a Kan Merkezi yapılacak

Kızılay Tokat Şube Başkanı Faruk Delen, Tokat’a 3 katlı bir Kan Merkezi kazandıracaklarını duyurdu. İhalesi yapılan projenin 2 yıl içerisinde tamamlanması hedefleniyor


Tokat’a Kan Merkezi yapılacak

Türk Kızılayı Tokat Şube Başkanı Faruk Delen, “Kızılayımız Kan Merkezimiz için biliyorsunuz kira olarak kullandığımız bir yer vardı. Karşıyaka Eski Doğum Hastanesinin altında Hazine’nin ve Belediye’nin yeri olan 1 buçuk dönüm yeri alarak ihalesini yaptık. İnşallah Tokat’ımıza 3 katlı güzel bir Kan Merkezi kazandıracağız. Bunun da mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

 

TOPLANAN KANLAR SAMSUN’DA AYRIŞIP GELİYOR

Toplanan kan bağışlarıyla ilgili çalışmayı anlatan Faruk Delen, “Biz her gün aldığımız kanı Samsun Bölge’ye gönderiyoruz. Oraya 1 gün önceden tüm hastanelerimizden giden kan ihtiyaçlar üzerine Beyaz Kan, Kırmızı Kan, Plazmalı kan diye ayrıştırılıyor oradan her gün sirkülasyon yapılıyor ve hastanelerimize geliyor. Burada ücretsiz bir şekilde hastalarımıza şifa olarak dağıtılıyor. Bizim buradan aldığımız kan tekrar Samsun Bölgeye gidiyor” dedi.

 

İHALESİ YAPILDI İNŞAATINA BU YIL BAŞLANACAK

Kan Merkezi açıldığında gerekli aletlerin kazandırılması halinde Samsun’da yapılan işlemlerin artık Tokat’ta yapılabileceğini söyleyen Delen, Kan Merkezi binasının ihalesinin yapıldığını, inşaat çalışmalarının bu yıl içerisinde başlayacağını ve 2 yıl içerisinde bitirileceğini söyledi.  Delen, “Pandemi nedeniyle biraz sıkıntılı bir süreçteyiz. Sağolsunlar vatandaşlarımız da el veriyorlar. El birliğiyle bu süreci atlatacağız” ifadelerini kullandı.

Haber: Mihriban KOÇAKER