​​​​​​​Deprem siyanürlü suyu taşırır!

​​​​​​​MHP’li Yücel Bulut, Niksar, Erbaa ve Reşadiye’de doğal yaşama zarar vereceğini savundukları madencilik faaliyetleriyle ilgili Siyanürlü suyun toplandığı havuzların deprem riski sebebiyle yıkılmasıyla tehlike oluşacağına dikkat çekti


​​​​​​​Deprem siyanürlü suyu taşırır!

MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, zengin ve bereketli topraklarıyla Türkiye’nin en verimli ilçelerinden biri olan Niksar’da çiftçilerle bir araya geldi. Toplantıda Niksar Ziraat Odası Başkanı Ömer Yeteroğlu, sivil toplum teşkilatlarının yöneticileri, muhtarlar ve çiftçiler de hazır bulundu.

 

Çiftçilerin sorunlarını dinleyen ve ev sahipliği sebebiyle Ömer Yeteroğlu’na teşekkür eden MHP’li Yücel Bulut, “Niksar’da, Erbaa’da ve Reşadiye’de doğal yaşama zarar vereceğine inandığımız madencilik faaliyetlerinin tarımımızı, hayvancılığımızı olumsuz etkileyecektir. Siyanürlü suyun toplandığı havuzların deprem riski sebebiyle yıkılması söz konusu. Kuzey Anadolu fay hattı Niksar’da, Erbaa’da çok etkilidir. Risk büyüktür. Siyanürlü suyun verimli arazilerimize indiğini düşünün, büyük felaket. Senede üç ürünün alındığı bu ovalarımız, tabiatımız çıkarılacak madenlerden daha değerlidir” ifadelerini kullandı.

 

Niksar Ziraat Odası Başkanı Ömer Yeteroğlu da Niksar’ın bazı köylerinde maden aramalarına yönelik olarak Yücel Bulut’un gösterdiği hassasiyetten dolayı teşekkür etti.

Programda MHP Tokat İl Başkanı Mustafa İpek ve parti yöneticileri de hazır bulundu.

MHP’liler corona virüs nedeniyle vefat eden eski Başkan Mustafa Coşar’ın kabrini ziyaret ederek dua etti.

 

Akın köyü sakinleri ile sohbet eden Yücel Bulut, “Bu sene yaşanan kuraklık ve ekonomik şartlar sebebiyle tüm ülkemizde olduğu gibi köylerimizde de sıkıntılar yaşanıyor. Bu sıkıntıları el birliği ile aşacağız” dedi.