ADI AK, DAVASI AK KADINDAN KARANLIK MI OLUR!

AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, Meclis'te çıplak arama iddialarına ilişkin yaptığı açıklamaya yönelik eleştirilere AK Parti Tokat İl Kadın Kolları kongresinden sert yanıt verdi. ‘Fetöcüler, PKK’lılar, CHP’liler, HDP’liler hepsi birleşmişler maşallah. Hastag’lar açmışlar bizim gibi kadınlara diyorlar ki ‘Karanlık kadınlar’. Ben size soruyorum ; Adı AK, ruhu AK, davası AK, alnı AK kadınlardan karanlık mı olur.”


ADI AK, DAVASI AK KADINDAN KARANLIK MI OLUR!

AK Parti Grup Başkan Vekili ve Tokat Milletvekili Özlem Zengin Ankara’dan ayağının tozuyla geldiği Tokat’ta katıldığı İl Kadın Kolları Kongresinde sert konuştu.

 

Ankara’dan kongreye yetişen AK Parti Grup Başkan Vekili Özlem Zengin bu hafta Meclis’te nöbetçi olduğunu hatırlatarak Meclis'te çıplak arama iddialarına ilişkin yaptığı açıklamaya yönelik eleştirilere Tokat gibi cevap verdi.

 

Zengin, “Kavgamız hiç bitmiyor. Arkadaşlarımız da şahittirler dün gün biterken acayip bir tartışma sahne oldu Genel Kurul. Hala da bunun kavgaları devam ediyor şuanda. Benim üzerimden devam eden ‘Fetöcüler. PKK’lılar, CHP’liler, HDP’liler hepsi birleşmişler maşallah. Fakat ben kendimi biliyorum.  Asıl mesele sizsiniz değerli kardeşlerim.  Sizin gücünüz. Onları korkutan sizin gücünüz. Hastag’lar açmışlar bizim gibi kadınlara diyorlar ki ‘Karanlık kadınlar’. Ben size soruyorum ; Adı AK, ruhu AK, davası AK, alnı AK kadınlardan karanlık mı olur.”

 

Özlem Zengin konuşmasını şöyle sürdürdü:

“FETÖCÜLERİN HAYATI HIRSIZLIKLA GEÇMİŞ”

“Korkaklar! Bizi sindirmek için yasakladılar. İkincileştirdiler. Okumamızı istemediler, çalışmamızı istemediler.  Meclise gelmemizi istemediler. Ama biz ne yaptık? Hukuk içerisinde kalarak bunların hepsini adım adım adım aştık. Bundan sonra böyle olmaya devam edecek.  Bizi korkutabileceklerini sanılıyorlar! Biliyorsunuz bu FETÖ’cüler kendilerini çok uyanık sanıyorlar, zeki sanıyorlar. Hayatları hırsızlıkla geçmiş;  sınava girmiş çalmışlar! Şimdi  tam kapıdan girerken öğreniyorum benim insgram hesabıma bloke koymaya çalışıyorlar. Bizi şikayet ediyorlar. Niçin? Meclis’te yaptığım bence çok haklı, çok yerinde her kelimesini tekrarlayabileceğim bir konuşma için. Kim benim ifade özgürlüğümün önünde engel olabilir. Kim benim kelimelerini yamultabilir. Kelimeler benim kelimelerim. Benim kafamdan, benim ruhumdan dökülen kelimeler. Ve her birisinde yaşanmışlık var. O yüzden bunlar ne kadar uğraşırlarsa uğraşsınlar bizim önümüzde, kadınların emeğinin önünde duracak hiç kimseyi  tanımıyoruz. Çok net söylüyorum.”

CEVAPLARINI TAK TAK VERİRİM O BENİM İŞİM!

“Buradan size söz veriyorum. Zaten çok çalışarak geldim ben bu günlere. Çocukluğumu bilenler var. Her daim en çalışkan öğrenci oldum, en başarılı öğrenci oldum. Hayatım böyle geldi böyle geçiyor. O yüzden size söz veriyorum; Bir çalışıyorsam on çalışacağım. On çalışıyorsam yüz çalışacağım. Bir okuyorsam bin okuyacağım. Bin kelime söylüyorsam 1 milyon kelime söyleyeceğim. Onların gücü bizim imanımızın gücüne yetişemez. Ve Allah’a hamd ediyorum Bu lafları Tokat’tan söylüyorum, şehrimden söylüyorum; Gurur duyuyorum Tokat Milletvekili olduğum için. Özlem Zengin Tokat Milletvekili. Bundan gurur duyuyorum. Bunu bilesiniz. Utanmadan Kadın Hakları, kadın hakları.. Yahu siz ne anlarsınız kadın haklarından. Bizim hayatımız hak mücadelesiyle geçti. Siz korunaklı alanlarda otururken biz sokaklarda eylem yapıyorduk. Siz bizi üniversitelere almazken biz bunun mücadelesini veriyorduk. Siz, biz seçilmeyelim diye uğraşırken biz bütün kadınlar seçilsin meclise gelsin diye uğraşıyorduk. Rabbime ham ediyorum Ben Türkiye’nin ilk baş örtülü Grup Başkan Vekiliyim. Ve sizlere bütün Tokatlılara teşekkür ediyorum. Ben derken şahsımı kastetmiyorum. Bu kadar insan niye bana saldırıyor. Ben sade bir insanım. Sizler gibi çocuğuna bakan, yemeğini yapan, hayatını kazanmaya çalışan, davası için uğraşan bir insanım. Bana olan nefret size olan nefretleridir. Başka bir şey değil. Toplaşmışlar bir yalan uyduruyorlar. Bunlarla sizi oyalamayacağım. Çünkü bu lafların telaffuzundan bile hicap ediyorum. Ben konuşmalarımı meclise saklıyorum. Mecliste bunlara gereken cevabı veririm.Bu konulara ben tak tak tak cevaplarını veririm! O benim işim. Kimse bundan şüphe etmesin. Şimdi ClubHouse’lar oluşturmuşlar açık alanlarda konuşmaları yetmiyor daracık odalarda toplaşıyorlar konuş konuş konuş… Biz açık alan, kapalı alan, meclis, televizyon ben yıllardır aynı şeyi söylüyorum. Biz aynı insanız, sahiyiz. O yüzden Tayyip Erdoğan başarılı. Çünkü onun hayatı davası siyaseti, her şeyi sahici. 2023’te Allah’ın izniyle bir şey olmayacak, biz çalışacağız çünkü biz laf değil iş üreten bir partiyiz.”

 

BU DAVA KADINLARIN OMUZLARINDA YÜKSELDİ

“Buraya gelirken ben başka bir konuşma yapmayı planlamıştım, Havva Hanım’ı, Şebnem Hanım’ı biliyorum bu parti kurulduğundan beri hizmet verdi. Parti kurulduğundan beri her biriniz evinizden, ocağınızdan, eşinizden, evlatlarınızdan fedakârlık yaparak buralara geldiniz. Size servis edilmedi, önünüze hazır gelmedi. Herkes büyük bir gayret ve özveriyle buralara geldi. Bu günden sonra da öyle olacak. İşte Ak Parti Türkiye’nin kendi hayatında, işinde gücünde olan tırnak içinde sıradan kadınların omuzunda yükseldi.  Eğer AK Parti’de kadınların gücü olmasaydı kesinlikle buraya gelemezdik diyen Zengin konuşmasının devamında, Bu dava sıradan kadınların omuzlarında yükseldi. İnsanı başarıya götüren ıstıraplardır, acılardır. Acılar olmadan gerçek bir hayat hikâyesi olmaz. Asıl başarı ıstıraba rağmen acıya rağmen ayağa kalkıp gitmek istediği yere yürümeye çalışmaktır. Çanakkale’de de böyleydi.  İnsanlar açken o zaferi kazandılar. Askerlerimiz, o ‘hey 15’liler’… 15 yaşındaki çocuk açken o zaferi kazandı. Gücünü imanından aldı. Şimdi benim sizden ricam değerli kardeşlerim, bir kendi gündemimiz olması lazım bizim başkalarının gündemini takip edecek vaktimiz yok. Bizim kendi gündemimiz, hedeflerimiz var. Onlar kendi gündemleriyle oyalansınlar Bizim kendi gündemimiz var biz kendi gündemimize devam edeceğiz. Bu gündemi gerçekleştirirken şimdiye kadar yaptıklarımızın hepsini yapmaya devam edeceğiz.” dedi.

HABER: Mihriban KOÇAKER