Pandemiden bunalan minikler zambak bahçesinde nefes aldı

Tokat merkez Akdeğirmen Mahallesinde bulunan zambak bahçesi farklı bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. Pandemi döneminde sınıf ve evlerinden çok fazla dışarı çıkamayan minik öğrenciler güneşli havada çiçekler arasında farklı bir gün geçirdi


Pandemiden bunalan minikler zambak bahçesinde nefes aldı

Melik Ahmet Gazi Anaokulu öğrencileri zambak bahçesinde öğretmenleri tarafından okunan hikayeleri dinledi. Zambak yetiştiricisi Fikret Aydemir ise çocuklara zambak bitkisini nasıl yetiştirildiği ve nerelerde kullanıldığıyla ilgili bilgiler verdi.

Melik Ahmet Gazi İlkokulu Anaokulu Öğretmeni Songül Uzuner Bakan, Pandemi sürecinden olumsuz etkilenen öğrenciler için sıra dışı bir etkinlik düzenlediklerini söyledi. Çocukların zambak bahçesinde hikaye dinleyerek açık havada farklı bir gün geçirdiğini belirten Bakan, bu tür etkinlikleri artıracaklarını kaydetti.

Okul öncesi öğretmeni Nurver Şahin Düğenci ise Tokat’ın akzambakları şehri olarak anılması nedeni ile çocuklara bu bitkiyi tanıtmak istediklerini dile getirdi. Korona virüs nedeni ile çok fazla etkinliğe katılamayan çocukların bahçede farklı bir gün geçirdiğini belirterek, “İl Milli Eğitim Müdürlüğü öncülüğünde yürütülen kitap Tokat projesi kapsamında çocukları zambak bahçesine getirdik. Burada onlara hikayeler okuduk. Bundan sonra kentin farklı kültürel yerlerinde çocuklarımızı gezdireceğiz” diye konuştu.

Okul Öncesi Öğretmeni Büşranur Tiriş, zambak yetiştiricisi Fikret Aydemir’e  kendilerine böyle bir imkan sağladığı için teşekkür etti. Tiriş, çocukların doğal ortamda çiçek kokularını içlerine çekerek farklı bir gün geçirdiğini sözlerine ekledi.