SON FETÖCÜYÜ ADALETE TESLİM EDENE KADAR MÜCADELEMİZ SÜRECEK

TBMM’de AK Parti grubu adına bir konuşma yapan Tokat milletvekili Av. Mustafa Arslan, "Son PKK’lı, Son Fetöcü, son teröristi adalete teslim edinceye kadar mücadelemiz sürecek” dedi.


SON FETÖCÜYÜ ADALETE TESLİM EDENE KADAR MÜCADELEMİZ SÜRECEK

Cumhuriyet Halk Partisi grup önerisi hakkında, AK Parti grubu adına söz alan Tokat milletvekili Av. Mustafa Arslan, öneri hakkında aleyhte bir konuşma yaptı. Arslan konuşmasına, “4 yıl önce bugün, hain terör örgütü PKK tarafından şehit edilen Aybüke Öğretmeni rahmetle anıyorum. Yine, Turhal ilçemizde, antimon madeninde, bugün sabaha karşı meydana gelen göçük sonucunda vefat eden hemşehrim Sadık Kültür’e Allah’tan rahmet diliyorum, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Rabb’im ülkemizi ve milletimizi her türlü kaza, bela, afet, terör saldırısından korusun." sözleri ile başladı.

 

KHK VE OHAL KOMİSYONU İLE İLGİLİ BİLGİLER VERDİ

Milletvekili Arslan konuşmasında 2017 yılında KHK ile kurulan OHAL komisyonu ile ilgili bilgiler verdi. "OHAL Komisyonuna bu yılın Mayıs sonu itibarıyla 126.674 başvuru yapılmıştır. Başvuruların 115.130’u karar bağlanmış, 11.544’ünün incelemesi devam etmektedir" dedi. Arslan, "Karara bağlanan başvuruların 101.058’ine “ret” 14.072’sine “kabul” kararı verilmiştir. Bu bağlamda “kabul” kararı verilen 14.072 dosyayla birçok başvuru sahibi kamu görevine tekrar başlamış, hakları iade edilmiş, birçok kurum ve kuruluş, dernek ve vakıf yeniden faaliyetine devam etmiştir. Etkili bir iç hukuk yolu olarak faaliyet gösteren Komisyon, kapsamlı incelemeler neticesinde gerekçeli kararlar vermektedir. Komisyon incelemesini, terör örgütlerine ve devletin millî güvenliğine karşı faaliyet gösteren yapı, oluşum ve gruplara üyelik, mensubiyet, aidiyet, iltisak ve bunlara irtibat yönünden yapmaktadır" diye konuştu.

 

Ayrıca;Mevzuatta yapılan değişiklikle Komisyon kararlarına karşı idari yargıya başvuru hakkı tanındığını,  Komisyon kararlarına birçok iptal davası açıldığını, davaların bir kısmı derdest, bir kısmının da  karara bağlandığı ifade etti. “FETÖ sadece AK PARTİ’ye değil tüm Türkiye’ye düşmandır" diyen AK Parti Milletvekili Arslan, "Bu yapıyla mücadele millî bir seferberliktir. FETÖ’yle, terör örgütleriyle ve yasa dışı tüm yapılarla mücadelemiz devam edecektir. Son FETÖ'cüyü, son PKK’lıyı, son teröristi adalete teslim edene kadar mücadelemiz devam edecektir." İfadelerini kullandı.