“TOKAT YOLLARI TAŞLI” TÜRKÜSÜ TARİH OLDU

Karayolları 7.Bölge Müdürü Rifat Silov, Tokat’ta geldi; Yapılan, yapımı devam eden ve yapılacak olan çalışmaları yerinde inceledi. Tokat’ın ulaşım ağının masaya yatırıldığı inceleme gezisini değerlendiren AK Parti Tokat Milletvekili Mustafa Arslan, 15’liler ağıtına atıfta bulunarak “Artık Tokat yolları taşlı değil. Yolları bölüyor, gönülleri birleştiriyoruz” dedi


“TOKAT YOLLARI TAŞLI” TÜRKÜSÜ TARİH OLDU

Bir dizi incelemelerde bulunmak üzere Tokat’a gelen Karayolları 7.Bölge Müdürü Rifat Silov ile Tokat Milletvekili Mustafa Arslan, AK Parti İl Başkanı Cüneyt Aldemir, İl Genel Meclisi Başkanı Erol Duyum, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Ali Çalışkan, Karayolları Tokat Şube Şefi Vehbi Yassıtaş ile bilgilendirme ve istişare toplantısı gerçekleştirildi.

Tokat’ta yapımı devam eden ve proje aşamasındaki çalışmaların değerlendirildiği toplantı sonrası açıklamalarda bulunan Tokat Milletvekili Mustafa Arslan; “Karadeniz ve İç Anadolu bölgelerinin geçiş güzergahı olan ve konumu itibariyle önemli bir yere sahip olan Tokat’ımız için, her alanda olduğu gibi ulaşım alanında da hak ettiği yeri alması için Tokat Milletvekilleri olarak tüm çalışmaları yakından takip ediyor ve sonuçlarını da alıyoruz. Ak Parti iktidarına kadar ilimizde sadece 16 km bölünmüş yol, 27 adet köprü bulunurken bugün toplam 287 km bölünmüş yol ve 77 adet köprü bulunuyor. 2023 hedeflerimiz ise bölünmüş yolu 329 km’ye ve köprü sayısını da 88’e çıkartarak vatandaşlarımıza daha güvenli ve konforlu yolculuk imkanı sağlamak” dedi.

 

TOPLAM YATIRIM TUTARI 5.069.698.789 TL

Milletvekili Arslan, “Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde büyüyen ve gelişen Türkiye yolunda, Hz. Mevlana’nın ifadesiyle “İnsanı ve iklimi mutedil şehir” Tokat’ımız için, önceki dönem milletvekillerimiz ve 27. Dönem Milletvekili olan bizlerin yoğun gayretleri ve çalışmaları ile 2003-2020 yılları arasında ilimizde karayolları için yapılan toplam yatırım tutarı 4.890.968.704 TL ve sadece 2021 yılının, ilk altı ayında yapılan toplam yatırım tutarı ise 178.730.085 TL, toplamda ilimizin sadece karayolları yatırımı 5.069.698.789 TL oldu.” Diye konuştu.

 

“ŞÜPHENİZ OLMASIN O YOL TAMAMLANACAK”

Arslan açıklamalarını şöyle sürdürdü: Tokat -Niksar Yolu bütçesinin 4’te 3’ünü kapsayan, yaklaşık 1,2 Milyar TL maliyetli, yer yer 21 m. dolgu yüksekliğine sahip ve özellikle kış mevsiminde büyük bir sorun olan Yağmurlu ile Dönekse Kavşağı arası, ki özellikle belirtmek istiyorum “ YAPIMI DEVAM EDEN” ve sadece Tokat’ın değil Türkiye’nin en maliyetli yollarından biri olan bu yolun, tamamlanması için tüm çalışmaları yakından takip ediyor ve Tokat’ı 2023 hedeflerine hazırlamak için gayretle çalışıyoruz, bu konuda da kimsenin şüphesi olmasın “ O yol tamamlanacak ”.

 

TURİZM VE TİCARET İÇİN ULAŞIM GİDEREK KOLAYLAŞIYOR

“Gerek ticari açıdan, gerek turizm açısından İlimizin daha kolay ulaşılabilir olması ilimizin kültür değerleri ve ürünlerinin daha ön plana çıkarılabilmesi için ulaşım büyük önem arz etmekte. Bu bağlamda Tokat’ın sadece geçiş güzergahı olarak değil turizm kenti olması, Karadeniz Bölgesinin incisi haline gelen verimli topraklarında çıkan ürünlerin Türkiye ve dış piyasaya daha kolay ulaşabilmesi için ulaşım alanında tüm çalışmalarımız devam ediyor. Şunu rahatlıkla ifade edebiliriz ki artık Tokat yolları taşlı değil ve yolları bölüyor, gönülleri birleştiriyoruz. Yapılan, yapımı devam eden ve yapılacak olan çalışmalarımızdan; Reşadiye yolunda heyelanlar nedeniyle sürekli kapanan yolumuzun güzergahı değişti, artık heyelanlardan etkilenmeyecek. Bunun yanı sıra Çevre Yolu çalışmaları hızla devam ediyor, Havaalanı bağlantı yolu, Kızıliniş Rampası, Çamlıbel Tüneli, Almus Yolu, Artova yolu, Başçiftlik Yolu, Dönekse – Niksar Merkez yolu, Niksar – Ünye Yolu, Turhal – Zile yolu, Zile – Alaca Yolu, Turhal – Amasya yolu, Çevre yolu - Soğulcak Bağları mevkii bağlantı yolu ile şehir merkezinde trafiği kolaylaştıracak, rahatlatacak kavşak ve bağlantı yollarının yanı sıra restorasyonu devam eden Tarihi Hıdırlık Köprüsü’de inceleme ve istişarelerde bulunduğumuz Bölge Müdürümüz Rifat Silov’a teşekkür ediyorum.”

 

ULAŞIM AĞI YERİNDE İNCELENDİ

AK Parti Tokat İl Başkanı Cüneyt Aldemir;  “Bugün Milletvekilimiz, Karayolları Bölge Müdürümüz, İl Genel Meclisi Başkanımız, Merkez İlçe Başkanımız, ilgili kurum müdürlerimiz, şeflerimiz ile Tokat’ımız için çok verimli bir toplantı ve inceleme programı gerçekleştirdik. Ulaşım alanında yapılan çalışmaları ve yapılacak projeleri, hemşehrilerimizin talepleri, ulaşımın güvenli ve rahat olabilmesi için yerinde incelemelerde bulunarak değerlendirmelerde bulunduk. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, AK Parti iktidarında her alanda şahlanan Cennet Vatan Türkiye’mizin en müstesna illerinden biri olan Tokat’ımız için AK Kadrolar olarak samimiyetle, İlçe, Belde, Mahalle Başkanlarımız, İl, İlçe, Belde Belediye Başkanlarımız, İl Genel Meclis Başkanımız ve Meclis Üyelerimiz ile ayak basılmayan yer, dokunulmayan gönül bırakmamak için gayretle çalışmalarımızı sürdürüyoruz ve sürdüreceğiz.  Bu vesile ile 2003’ten günümüze AK Parti iktidarı süresince Tokat için gecesini gündüzüne katarak çalışan tüm milletvekillerimize, başkanlarımıza, Tokat’lı bürokratlarımıza ve en önemlisi desteklerinden dolayı hiçbir zaman bizleri yalnız bırakmayan, desteğini esirgemeyen Tokat’lı hemşehrilerimize teşekkür ediyorum” dedi.