CİĞERİMİZİ YAKAN YANGINLARA TOKAT’TAN DESTEK

Türkiye’nin birçok yerinde başlayan ve bazıları hala devam eden orman yangınlarına Tokat’tan da personel takviyesi yapıldı. 6 arazöz ve 30 alev savaşçısının yangınlarla mücadele ettiği bilgisine ulaşıldı.


CİĞERİMİZİ YAKAN YANGINLARA TOKAT’TAN DESTEK

Tokat, Erbaa ve Niksar Orman İşletme Şefliklerinden ülke genelindeki yangınlarla mücadele için arazöz ve personel desteği sağlandı. 2’şer arazöz ve 10’ar alev savaşçısının gönderildiği bölgelerde toplamda 6 arazöz ve 30 alev savaşçısı yangınla mücadele ediyor. Alev savaşçılarının dışında teknik personeller de yangın bölgelerinde bulunurken sadece Niksar’dan 4 teknik personelin Adana’da mücadele ettiği bilgisine ulaşıldı.

 

YANGIN HABERLERİNİN ARDI ARKASI KESİLMEDİ

Önceki gün Antalya Manavgat’ta başlayan orman yangınlarına neredeyse her saat bir yenisi ekleniyor. Adana, Osmaniye, Mersin, Kayseri, Antalya ve diğer bazı farklı bölgelerde devam eden orman yangını ile mücadeleye ülkenin dört bir yanından destek gönderiliyor. Tokat’ın da destek verdiği yangın söndürme çalışmaları tüm hızıyla sürerken, yaşanan kayıpların haberleri yürek burkmaya devam ediyor.