KAYIP KADIN İÇİN ARAMA ÇALIŞMALARINA BAŞLANDI

Erbaa’da İverönü Köyü’ndeki ikametinden gece çıktıktan sonra kendisinden haber alınamayan Alzheimer hastası kadın için Jandarma tarafından arama çalışması başlatıldı.


KAYIP KADIN İÇİN ARAMA ÇALIŞMALARINA BAŞLANDI

Tokat’ın Erbaa ilçesine bağlı İverönü Köyü’nde yaşayan Alzheimer hastası Emine Uyar, dün gece ikametinden ayrılarak kayıplara karıştı. 67 yaşındaki yaşlı kadının kaybolduğunun anlaşılması üzerine durum jandarmaya bildirildi. İz takip köpekleri ile birlikte bölgeye giden Jandarma ekiplerinin kayıp kadını bulmak için yaptığı çalışmalar devam ediyor.

 

Köy sakinlerinden Berat Uyar, amcasının eşi olan Alzheimer hastası Emine Uyar’ın tahminlerine göre pazartesiyi salıya bağlayan gece 02.00 ila 03.00 sularında evden ayrılmış olabileceğini söyledi. Berat Uyar: “Amcamın eşi Alzheimer hastası. Gece saatlerinde evden çıktığını düşünüyoruz. Sabah namazına kalkıldığında yengemin evde olmadığı anlaşılıyor. Anlaşılır anlaşılmaz ev ve etrafı arandı ama bulunamadı. Durumu jandarmaya bildirdik. Sağ olsunlar tüm imkanları ile köye geldiler ve aramalara başladılar. İz takip köpekleri de aramalara destek veriyor. Vatandaşlardan isteğimiz kendisini gören olursa durumu jandarmaya bildirmesi. Tüm vatandaşlarımızdan, köylülerimizden ve çevre köylerden destek bekliyoruz. Umarım yengemize kısa sürede ulaşırız” ifadelerini kullandı.

Haber: Dursun Ekrem Er