481 KİŞİ LİSTEDE, BAŞVURULARI BEKLENİYOR

Tokat Valisi Dr Ozan Balcı’nın tüm ülkeye örnek olan projesi “Köyümde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim Var Projesi” kapsamında incelenen 6. etap başvuruları sonrası liste yayınlandı. 481 kişinin son başvuruları bekleniyor.


481 KİŞİ LİSTEDE, BAŞVURULARI BEKLENİYOR

"Köyümde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim Var" Projesi kapsamında 6. Etap başvuruları Tokat Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından komisyona sunuldu. Projeye uygun olan yetiştiriciler İl Valilik Komisyonu Tarafından onaylandı. Onay alan listede 481 yetiştiricinin adı yer aldı. Komisyon Kararı gereği listede onayı bulunan yetiştiricilerin bağlı oldukları il ve İlçe Müdürlüklerine 08 Ekim 2021 tarihine kadar başvurarak taahhütname imzalamaları gerekiyor. Taahhütname imzası sonrasında ise 60 gün içerisinde hayvan alımının tamamlanması için süre verilecek. Aksi takdirde mazeretsiz olarak bu sürelere uymayan yetiştiriciler projeden vazgeçmiş olarak kabul edilecek.

Bir taraftan 6. Etap listelerine başvurular beklenirken, diğer taraftan ise 7. Etap Keçi Müracaatlarının  çalışmaları ise devam ediyor.

Haber: Dursun Ekrem Er