ZİLE BELEDİYE BAŞKANINDAN TAKIMA TAM DESTEK SÖZÜ

Tokat amatör kümenin köklü takımlarından Zile Belediyespor takımına, Belediye Başkanı Şükrü Sargın’dan tam destek geldi.


ZİLE BELEDİYE BAŞKANINDAN TAKIMA TAM DESTEK SÖZÜ

Zile Belediye Başkanı Sargın, “Tüm gençlerimiz spor yapmak isterlerse kapımız sonuna kadar açıktır. Ben belediye başkanı olarak bu sezon ilçemizin tanıtım elçisi olan Zile Belediyespor takımına tam destek veriyorum. İlçemizin adını yeter ki futbol takımımız ülkemize duyursun. Bu konuda takımın başarısı için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayacağız” dedi.

Zile Belediyespor takımının Teknik Patronu Harun Bozdağ ise, “Bizlere bu sezon tam destek sözü veren Belediye Başkanımız Sayın Şükrü Sargın’a futbolcularım adına çok teşekkür ediyorum. İnşallah başkanımızın bu desteklerine biz futbol takımı olarak yeşil sahalarda fırtına gibi eserek cevap vereceğiz. Destek başkanımızdan başarıda biz futbol takımından. Takıma gelince iç transferi bitirmek üzeriyiz kendi gençlerimize sahip çıkıyoruz. Yani kendi özümüze takım olarak döndük. Nerede bir Zileli bir genç futbol oynamak istiyorsa kapımız sonuna kadar açıktır ama bizim kriterlerimize uymak zorumdadır. Bizim kriterlerimiz ne diye soran olursa önce ahlaklı centilmen iyi futbol oynayacak maçta hakemlerimize rakip takımın hocasına futbolcularına kendi takım arkadaşlarına ve hocasına türbinde futbolun on ikinci adamı olan taraftarlara saygılı olacaktır. Bunlar bir futbolcuda sahada yoksa bu sezon Ronaldo, Messi olsa kesinlikle bizim takımımızda yer bulamaz. Bunu baştan açıkça konuşmak gerekiyor. Şuan takımda alt yapıda oluşturduk 12-14 yaş kategorilerinde ligde mücadele edeceğiz. Tüm bu sezon hedefimiz takım olarak futbolda Zile’yi futbolda ülkemizin her tarafında tanıtmak olacaktır. Gençlerimizi futbola kazandırmak için tüm imkanlarımızı seferber edeceğiz diyorum. Zile belediye spor takımına bu sezon en az üç tane dışarıdan alacağımız futbolcular var. Şuan prensipte anlaştığımız futbolcumuz bile var ama adını açıklamak istemiyorum ama sadece takımını söylüyorum, Kırıkkale Yahşiyan spor takımından prensipte anlaştığımız bir golcü var. Birde orta sahaya tam bizim aradığımız derler ya on numara diye öyle bir tanede orta sahaya bulduk. Biz takım olarak kendi özümüz olan Zileli gençlere sahip çıkıyoruz iş adamları da takıma sahip çıksınlar diyorum. Yeni sezonda güçlü bir Zile Belediye spor takımını tüm sporseverlere h0eyacanla izlettireceğiz” diyerek sözlerine son verdi.