TURHAL GENÇLERBİRLİĞİ AMATÖR’DE YAŞAMAK İSTİYOR

Spor Müdürümüz Arif sağdıç, Turhal Gençlerbirliği Teknik Sorumlu hocası Bülent Özyiğit’le lig için özel bir söyleşi yaptı.


TURHAL GENÇLERBİRLİĞİ AMATÖR’DE YAŞAMAK İSTİYOR

Turhal Gençlerbirliği Teknik Sorumlu hocası Bülent Özyiğit’e bir dokunduk bin ah eşittik ama hocamız çok dertli olarak takımın yaşaması için hedeflerini söyledi.

Turhal’ın bu sezon ligde üç takımla temsil edilecek olmasının futbol adına sevindirici bir olay olduğunu belirten Özyiğit, “Takım olarak lig için çalışmalara başladık. Bu sezon ilçemizi Turhal Gençlerbirliği takımı olarak iki kategoride temsil edeceğiz. A takımımız Amatör Küme’de oynayacak, bir de U 18yaş kategorisinde takımımız mücadele edecektir. Bizim amacımız sadece Tokat amatör küme takımlarının az olmasından dolayı lige zor şartlarda da olsa takım çıkarıyoruz ki futbola hizmet edelim. İlimizde bulunan Spor Tokat projesinden biz de yardım almak istiyoruz. Bu yardım maddi ve manevi olursa, maddi olursa bizim için daha iyi olur. Futbolcularımıza elimizden gelenin en iyisini yapmak isteriz. Tokat amatörde 10 yıllık mazisi olan bir takımız ama artık her sezon amatör kümede bile takımların yaşama şansı zorlaşıyor. İmkansızlıklar içerisinde mücadele eden bir takımdan başarı beklemekte biraz zor oluyor ama biz bu çerçevede yaşamak için tüm imkanlarımızı zorluyoruz. Tokat’ta amatör takımın sayısının az olmasından dolayı lige takım çıkararak futbola hizmet edelim diyoruz ama nereye keder bende bilmiyorum. Çok kulüp kapandı ama biz zorda olsa bu şartlarda yaşamak istiyoruz bizim bu gayretimize yetkililerin destek vermelerini bekliyoruz. Tokat’ın en büyük ilçelerinden birisi olan Turhallı mülkü amirlerden Gençlerbirliği takımının amatör kümede yaşaması için desteklerini bekliyoruz. Destek mülkü amirlerden, başarı da bizden olsun” diyerek sözlerine son verdi.