SAADET’TE İTTİFAK BELİRSİZLİĞİ

SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, geçtiğimiz günlerde vefat eden Oğuzhan Asiltürk’ün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yatığı görüşmeleri devam ettirip ettirmeyeceği sorusuna “herkesle görüşüyoruz, görüşeceğiz” cevabını verdi.


SAADET’TE İTTİFAK BELİRSİZLİĞİ

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu partisinin 7’inci Olağan Genel Kurulu için Tokat’a geldi. Tokat’ta bir otelde basın mensupları ile buluşan Genel Başkan Karamollaoğlu, kendisine yöneltilen soruları cevapladı. Geçtiğimiz günlerde vefat eden SP Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk’ün yerine Başkan olarak seçilen Karamollaoğlu’na Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüşmelere kalındığı yerden devam edilip edilmeyeceği soruldu. İttifakların, seçim sathı mahaline girilmeden ciddi manada konuşulmasının bir faydasının olmadığı kanaatinde olduğunu dile getiren Karamollaoğlu, herkesle görüştüklerini ve görüşmeye devam edeceklerini söyledi.

 

HERKESLE GÖRÜŞÜYORUZ

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu: “Şimdi biz ittifakların seçim sathı mahaline girilmeden ciddi manada konuşulmasının bir faydasının olmadığı kanaatindeyim. Görüşmeler yapılır. Temaslar kurulur. Ben bütün parti başkanlarının genel başkanını ziyaret ediyorum. Edeceğim de bundan sonra. Daha etmediklerim var. Ülkenin gidişatı hakkında, onların düşündükleri, düşünceleri hakkında, bizim düşüncelerimiz hakkında onları ben bilgilendiriyorum. Onların da bilgi verecekleri bilgilerden istifade ediyorum. Onun için prensip itibariyle biz ittifakların, seçim ittifaklarının ancak seçim sathı mahaline girildikten sonra ele alınması gerektiğine inanıyoruz. Ama burada bir zorlama var son zamanlarda Türkiye’de. Biz her kesimle görüşüyoruz. Bu görüşmelerimiz bundan sonra da devam edecek. Zamanı geldiğinde de biz hem elbette siyaseten kendi politikalarımıza daha uygun olan, hem de ülkemizin geleceği için en uygun gördüğümüz bir yerde bulunacağız” dedi.

 

“EN UYGUN ŞARTLAR NEREDE OLUŞURSA ORADA OLACAĞIZ”

Genel Başkan Karamollaoğlu: “Oğuzhan Bey'in rahmetlinin tutumuna gelince, evet Oğuzhan Bey'le Sayın Cumhurbaşkanı görüştü. Evinde ziyaret etti. Bilahare Oğuzhan Bey bazı açıklamalarda bulundu. Kıbrıs'a giderken Sayın Asiltürk'ü davet etti, beni de davet etti aslında. Ben o sırada gitme imkanımın olmadığını söylemiştim. Başka yerlerde de bu davetliler gerçekleşti. Elbette Oğuzhan Bey, Cumhurbaşkanı gelmiş, biz kesinlikle böyle bir şeyin içinde bulunamayız gibi bir tavır sergilemedi. Şimdi Oğuzhan Bey'in bazı cümlelerini ister istemez medya tabii enteresan bulduğu cümleleri alıyor, sanki Oğuzhan Bey hep böyle düşünüyormuş gibi tatbik etmeye kalkıyor. Ama Oğuzhan Bey'in fikirlerini geçmişten bugüne kadar alırsanız ne kadar değişikliklere temas ettiğini de görürsünüz. Kendisi yani biz seçime gideceğiz, bu seçime giderken bizim yönümüzden, mecliste temsil edilmemiz de gerekiyor. En uygun şartlar nerede oluşursa orada olacağız. Yoksa bizim kimseye bir taahhüdümüz yok dedi. Ama burada medya biraz daha farklı bir şekilde bunu değerlendirdi. Biz de şu anda lehte aleyhte bir şey söylemiyoruz. Herkesle görüşeceğiz. Görüşüyoruz” ifadelerini kullandı.