Tokat, 175 fabrikada 12 bin 208 kişiyle istihdama katkı sağlıyor

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın Tokat programında konuşan AK Parti Tokat Milletvekili Yusuf Beyazıt da Tokat’ın 175 fabrikada 12 bin 208 kişiyle istihdam hayatına katkı sağladığını söyledi


Tokat, 175 fabrikada 12 bin 208 kişiyle istihdama katkı sağlıyor

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Tokat Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve 100 Milyon TL’lik yatırım olan yıllık 44 milyon kilovatsaat elektrik üretim kapasiteli Çamurdan Elektrik Üretim Tesisinin açılışını geçtiğimiz Cuma günü gerçekleştirmişti.

 

Bakan Varank’ın programında Tokat’a yapılan yatırımlar konuşuldu.Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, şehre yapılan hizmetlerde OKA ve DOKAP’ın katkısını anlatırken AK Parti Tokat Milletvekili Yusuf Beyazıt da Tokat’ın 175 fabrikada 12 bin 208 kişiyle istihdam hayatına katkı sağladığını anlattı.   

 

OKA, TOKAT’A 6 YILDA 9 MİLYON 290 BİN TL KATKI SAĞLADI

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, “Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) ve DOKAP aracılığıyla şehrin tüm kurumları ve Tokat Belediyesi olarak  ciddi güzel katkılar aldık. Örneğin; 2015-2021 yılları arasında 6 yıllık  süreçte toplam 9 milyon 290 bin TL’lik sadece OKA’dan bize destekler sağlandı” dedi. Tokat Sanayi Sitesi’nin 2016 yılında sanayi sitelerinin şehir merkezlerinden dışarıya taşınmasıyla ilgili  başlatılan çalışmaya başvuran 20’den fazla il olduğunu  günümüz itibariyle çalışmaya devam eden birkaç ilden birinin de Tokat olduğunu hatırlatan Başkan Eroğlu, “Sayın Bakanımız sağolsun bu zamana kadar çok büyük destekler verdi. İnşallah sanayimizle ilgili yakın zamanda önemli adımlar atılır ve Tokatımızda şehir içinde kalan o sanayisi daha büyük, daha yeşil, yol ve alt yapısıyla daha güzel bir alana taşınır” diye konuştu.

 

175 FABRİKADA, 12 BİN 208 KİŞİLİK İSTİHDAM

AK Parti Tokat Milletvekili Yusuf Beyazıt ise “Şuanda Tokat 175 fabrikada 12 bin 208 kişiyle istihdam hayatımıza katkı sağlıyor. Tokatımız Yeşilırmak’ın iki kolunu da kendi üzerinde barındıran tarım, kültür, medeniyet, sanat kenti.  İstanbul’dan sonra en fazla tarihi eserlerin olduğu şehir Tokat. Bu anlamda Tokat’ımıza yapılan şeyleri yeterli görmemiz mümkün değildir. Bugün biz ağaçlardan, fidanlardan cevizlere varıncaya kadar toplulaştırmalardan kapalı devre sulama sistemlerine  kadar, dikilen  asma bahçelerinden üzüm bağlarından ceviz fidanlarına kadar geniş bir alanda hizmetlerimizi devam ettiriyoruz. En büyük zenginliğimiz ise vilayetimiz, belediyelerimiz, milletvekillerimiz, üniversitemiz sivil odalarımız, borsalarımız, derneklerimiz, vakıflarımız, muhtarlarımızla  el ele gönül birliği içerisinde bütün bu hizmetleri yapmaya devam ediyoruz” diye konuştu. 

HABER: Mihriban KOÇAKER