MEVLİD KANDİLİ TOKAT’TA COŞKUYLA KUTLANDI

17 Ekim Pazar gününü Pazartesi gününe bağlayan gece Mevlid Kandili olması vesilesiyle Tokat İl Müftülüğü tarafından Tokat Ali Paşa Camii başta olmak üzere bütün camilerde, K.Y.K yurtlarında Mevlid Kandili programı düzenlendi.


MEVLİD KANDİLİ TOKAT’TA COŞKUYLA KUTLANDI

Tokat Ali Paşa Camii’nde düzenlenen Mevlid Kandili programına İl Müftü Vekili Cabir Çelik, Ali Paşa Camii İmam Hatibi Ahmet Kılıç, Ali Paşa Camii Müezzin Kayyımı Okan Sağdıç, Şehitler Camii Müezzin Kayyımı  Ahmet Hüdai Karakuran ve kalabalık bir cemaat katıldı.

 

Ali Paşa Camii Müezzin Kayyımı Okan Sağdıç’ın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, Şehitler Camii Müezzin Kayyımı Ahmet Hüdai Karakuran’ın ve Ali Paşa Camii İmam Hatibi Ahmet Kılıç’ın mevlid-i şerif okumasının ardından İl Müftü Yardımcısı Cabir Çelik’in Mevlid-i Nebi Haftasının teması olan “Peygamberimiz (s.a.v) ve Vefa Toplumu” konusundaki vaazı ile devam etti.

 

İl Müftü Yardımcısı Cabir Çelik,yapmış olduğu sohbette, Mevlid Kandilinin önemi ve ne anlama geldiği, bu mübarek gecelerde neler yapmamız gerektiği ve Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından unutulmaya yüz tutmuş değerlerimizin gün yüzüne çıkarılması amacıyla her sene belirlenen ve  bu seneki Mevlid-i Nebi Haftasının da teması olan “vefa” konusuna değindi.  Vefa gibi bir değerin toplumlar için ne kadar önemli olduğunu Kur’an-ı Kerimden ve hadislerden örneklerle vurgulayarak sözlerini sonlandırdı. Vaazın ardından İl Müftü Yardımcısı Cabir Çelik’in yaptığı duanın ardından Mevlid Kandili programı sona erdi.

 

Yatsı namazı sonrası Kyk yurtlarında İl Müftü Yardımcıları, Vaizler ve Din Hizmetleri Uzmanlarının katılımlarıyla programlar düzenlendi.