DENİZİ OLMAYAN TOKAT’TA BEDAVA BALIK DAĞITIYOR

Tokat’ta balıkçılık yapan Halil Üneş, her ay Taşhan önünde Samsun’dan getirdiği balıkları ücretsiz olarak vatandaşlara dağıtıyor.


DENİZİ OLMAYAN TOKAT’TA BEDAVA BALIK DAĞITIYOR

Tokat’ta 40 yıldır ticaretle uğraşan evli ve 3 çocuk sahibi Halil Üneş, geçimini balıkçılık yaparak kazanıyor. Balık sezonunun açılmasıyla birlikte bu yıl vatandaşlara her ay ücretsiz balık dağıtma kararı alan 48 yaşındaki Halil Üneş, Taşhan önüne getirdiği balıkları vatandaşlara dağıttı.

 

Bu işi reklam maksadıyla yapmadığının altını çizen Üneş, gazetemize verdiği özel röportajda sarf ettiği cümleleriyle de dikkat çekti. Üneş: “Her satan, sattığı malından zekat yerine mi sayar, vicdanını rahatlatmaya mı sayar bilmiyorum dağıtması gerek. Eğer dağıtırlarsa inanılmaz bir mutluluk yaşadıklarını göreceklerdir. Rahatladıklarını, mutlu olduklarını hissedecekler. Hiçbir şeyle bu zevki bulamazlar hemşehrim. İnsanlar seviniyor, o sevinci paylaşacaksın. Hem gönlün rahatlayacak, hem malının kirlenmekten kurtaracaksın. Ben benim olanı değil, Rabb'imin olanı dağıtıyorum tamam mı? Benim değil bunlar yani. Rabb'imin payını veriyorum. Bunu böyle reklam için falan da yaptırmıyorum. Ben ayda bir kere dağıtacağım dedim ve dağıtıyorum inşallah” diye konuştu.

Özel Haber / Dursun Ekrem Er