TOGÜ’DEN TEMİZLİK, HİJYEN VE DEZENFEKSİYON EĞİTİMİ

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi tarafından personele temizlik, hijyen ve dezenfektasyon eğitimi verildi.


TOGÜ’DEN TEMİZLİK, HİJYEN VE DEZENFEKSİYON EĞİTİMİ

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi (TOGÜ) arafından hizmet içi eğitim kapsamında üniversitede görevli personele “Temizlik, Hijyen ve Dezenfeksiyon” eğitimi verildi.

 

İş Sağlığı ve Güvenliği Birimi tarafından düzenlenen ve Lisansüstü Eğitim Enstitüsü İş Sağlığı ve Güvenliği Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Yakup Budak ve İSG Koordinatörü Cahit Açıkkapı tarafından verilen, sınıf ve üniversitenin tüm alanlarında temizlik, hijyen ve dezenfeksiyonun nasıl yapılacağının uygulamalı olarak anlatıldığı eğitime, merkez ve ilçelerde görev yapan tüm personel katıldı. Ayrıca eğitimde Covid-19 Pandemisine yönelik olarak yapılan faaliyetlere de yer verildi.

 

Bu kapsamda, Yükseköğretim Kurulu tarafından yayınlanan kılavuzlar temel alınarak COVID-19 Pandemisi için Dünyaca kabul görmüş tüm önlemlerin alındığı ve üniversitenin tüm birimlerinin yüz yüze eğitime hazır hale getirildiği ifade edildi.

 

PCR TESTİ DE YAPILIYOR

Öncelikli olarak öğrenci, akademik ve idari personelin sağlığı ve güvenliğinin düşünüldüğü önlemler kapsamında derslikler, fiziki ve sosyal alanlar, kütüphaneler gibi yaşam alanlarımız tamamen insan sağlığına ve çevreye uyumlu ürünler ile temizlenip dezenfekte edildi. Eğitimde, önlemler kapsamında ortak alanlarda kullanılması için dezenfektan ve tıbbi atık çöp kutularının yerleştirildiği; COVID-19 pandemi bilgilendirmesi amacı ile uygun görülen fiziki alanlara afiş ve görsellerin asıldığı; Üniversite Eğitim Aile Sağlığı Merkezinde PCR testi yapıldığı; tüm bu süreçlerin titizlikle kontrol edildiği ifade edildi.