MEVLİD-NEBİ HAFTASI KUTLAMALARI DEVAM EDİYOR

Tokat İl Müftülüğü Din Hizmetleri Uzmanı Mehmet Emin Kılıç, Tokat Anadolu İmam Hatip Lisesi’ni ziyaret ederek öğrencilere Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 2021 yılı teması olarak belirlediği "Peygamberimiz ve Vefa Toplumu" başlığı altında çeşitli paylaşımlarda bulundu.


MEVLİD-NEBİ HAFTASI KUTLAMALARI DEVAM EDİYOR

Peygamberimiz Hz. Muhammed'in doğum gününü de içinde barındıran Mevlid-i Nebi Haftası, Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde düzenlenen etkinliklerle kutlanmaya devam ediyor. Bu etkinlikler kapsamında Tokat İl Müftülüğü Din Hizmetleri Uzmanı Mehmet Emin Kılıç, Tokat Anadolu İmam Hatip Lisesi’ni ziyaret ederek öğrencilere Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 2021 yılı teması olarak belirlediği  "Peygamberimiz ve Vefa Toplumu" başlığı altında çeşitli paylaşımlarda bulundu.

 

Mehmet Emin Kılıç öğrencilerle olan buluşmasında, “Vefa, iyilik ve takvada buluşmayı gerektirir. Peygamber Efendimiz (S.A.V), her alanda vefayı önemser, yaşantısında sergilediği davranışlar, müminler için nasıl bir hayat yaşanması gerektiğini en güzel şekilde ortaya koyardı. Bu hafta vesilesiyle salat ve selamlarımızla O’nu anarken bizler de Allah’ın emirlerine, ailemize, dostlarımıza ve çevremize vefada izinden gidelim.” dedi.

 

Okulda ayrıca, meslek dersi öğretmeni Eyyüp Erdoğan’ın okul mescidinde düzenlediği programda Hafız öğrenciler tarafından okunan Hatm-i Şerifler, öğrenciler ve Okul Müdürü Muzaffer Damlıyurt’un katılımlarıyla dualanarak Peygamber Efendimiz’in mübarek ruhlarına bağışlandı.