19 EKİM MUHTARLAR GÜNÜ

19 Ekim Muhtarlar Günü siyasilerin yayınladıkları mesajlarla kutlandı.


19 EKİM MUHTARLAR GÜNÜ

19 Ekim tarihi ülkemizde Muhtarlar Günü olarak kutlanıyor. Muhtarların ihtiyaçları, karşılaştıkları sorunlar ve bu sorunlara yönelik çözüm önerileri getirilmesi amacıyla ilan edilen 19 Ekim, Muhtarlar Günü dolayısıyla, Tokat Valiliği tarafından bir program düzenlendi. Atatürk Anıtı Çelenk Sunularak başlanan kutlama programında, Muhtarlar Tokat Valisi Dr Ozan Balcı’nın makamını ziyaret etti. Ardından muhtarlarla Özel İdare Sosyal Tesislerinde Yemek yendi.

 

TOKAT VALİSİ OZAN BALCI’NIN MESAJI

Tokat Valisi Dr Ozan Balcı yayınladığı mesajında: “Dеmоkrаsi zincirinin ilk halkasını oluşturan muhtarlık teşkilatı, yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eden, devletimizin her noktadaki kurumsal temsilciliğidir. Muhtarlarımız vatandaşlarımızın işlerini kolaylaştırmak, hayatlarına, yaşamlarına dokunmak, onlara değer katmak, varsa problemlerini çözmek için Cumhuriyet tarihimiz boyunca mahallerimizin ve köylerimizin en önemli temsilcisi olmuşlardır. Hem milleti, hem de devleti temsil gibi önemli bir sorumluluğu üstlenen muhtarlar, vatandaşlarımızla kamu arasında köprü vazifesi görerek bizlere de yardımcı olmaktadırlar. Memleketimizin, milletimizin, köylü vatandaşlarımızın sorunlarının çözümü için merhametle, adaletle, aşkla, şevkle ve şefkatle çalışan muhtarlarımız vatandaşlarımıza götürülen hizmet kalitesinin arttırılmasına yönelik, modern ve çağdaş bir anlayışı da beraberinde getirmektedir. Günümüzde kendini yenileyen kurumların başında gelen muhtarlık, hem sevinçte hem de hüzünde halkının her zaman yanında ve hizmetindedir. Her fırsatta bir araya gelmeye çalıştığımız Tokatlı muhtarlarımız başta olmak üzere ülkemiz genelinde görevlerini layıkıyla yerine getiren tüm muhtarlarımızın Muhtarlar Günü’nü kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

 

MİLLETVEKİLİ BEYAZIT: “YEREL YÖNETİMİN TEMEL TAŞI MUHTARLARDIR

Ak Parti Tokat Milletvekili Yusuf Beyazıt da muhtarlar gününe özel bir kutlama mesajı yayınladı. Milletvekili Beyazıt, yayınladığı kutlama mesajında “Devletimizin vatandaşa dokunan en sıcak eli, yerel yönetimin temel taşı, köy ve mahallelerin devletimize açılan kapısı, siz değerli muhtarlarımın 19 Ekim Muhtarlar Günü'nü en içten dileklerimle kutluyor, çalışmalarınızda kolaylıklar ve başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

 

MİLLETVEKİLİ ARSLAN: “HER DAİM OMUZ OMUZAYIZ”

Ak Parti Tokat Milletvekili Mustafa Arslan ise yayınladığı kutlama mesajında birlik beraberlik vurgusu yaptı. Milletvekili Arslan: “Her daim omuz omuza olduğumuz, demokrasimizin temel taşlarından, devletimizle vatandaşımız arasında en önemli köprü, kıymetli muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Gününü kutlar, sağlık ve başarılar dilerim” diye konuştu.

 

BAŞKAN EROĞLU: “1829’DAN BUGÜNE…”

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu da 19 Ekim Muhtarlar Günü için yayınladığı mesajında muhtarların gece gündüz demeden çalışıyor olmasına dikkat çekti. Başkan Eroğlu: 1829 yılından bugüne şehirlerin ileriye taşınması için gece gündüz fedakârca görev yapan, Yerel Yönetimlerin temel taşı Muhtarlarımızın, 19 Ekim Muhtarlar Günü kutlu olsun” şeklinde konuştu.

Haber: Dursun Ekrem Er