Sağ-Liga'da dostlar buluşuyor

Sağ-Liga Kurucu Başkanı Hamza Yılmaz, ‘Dostlar buluşuyor’ sloganıyla başlattıkları ve sadece sağlıkçıların oluşturduğu lig’in ilk covid şehidi Hasan Demir’in ismi verilerek 14 takım ile 3.sezonuna Kasım ayında başladığını söyledi.


Sağ-Liga'da dostlar buluşuyor

Sporun dostluk ve kardeşlik olduğunu en güzel şekilde hissettiren ligimiz her çarşamba Rodi halı sahada Eylül ayında başlayıp Temmuz ayına kadar sürecek bir futbol şöleni sunuyor. Ligimiz Pandemide bunalan ve pandeminin yükünü en önde sırtlayan sağlık camiasına biraz olsun rahat nefes aldırmak ve her hafta tüm Sağlıkçıları buluşturup dostluk oluşturmak ve var olan dostlukların pekişmesini sağlamak amacıyla kuruldu. Kısa zamanda Tüm sağlık camiasının teveccühünü kazanan ligimiz bugün 14 takımlı bir lig olarak tüm Türkiye’ ye örnek bir projedir.

3.sezonumuza ilk covid şehidimiz olan Hasan Demir’in ismini vererek hakkını rahmetine kavuşmuş sağlık çalışanlarımızı da unutmadığımızı göstermiş olduk. Gelecek sezonlarda da sağlık camiasına hizmet vermiş rahmetli olmuş değerli sağlık çalışanlarımızın ismini sezonlarımıza isim olarak vereceğiz.

Sosyal sorumluluk projesi kapsamında her hafta moral ve enerji vermeye devam eden Sağlıkçıların ligi Sağ-lig’deki tüm sporculara başarılar dilerim” dedi.

HABER: Arif SAĞDIÇ