Tokat'ta 1 dakika arayla 2 deprem!

Tokat’ın Niksar ilçesine bağlı Günebakan Köyünde saat 10:02’de 4,0 büyüklüğünde, 20 Kasım cumartesi günü sabah saat 10:03’de ise Kümbetli Köyünde 3,6 büyüklüğünde iki deprem meydana geldi


Tokat'ta 1 dakika arayla 2 deprem!

Merkezinden diri fay hattı geçen 24 il arasında yer alan Tokat, 1 dakika arayla 2 depremle sallandı. Düzce’de 17 Kasım tarihinde meydana gelen 4,8 büyüklüğündeki depremin ardından 19 Kasım’da Erzurum 5,1 büyüklüğündeki depremle sallandı. Erzurum’daki depremin hemen ertesi günü 20 Kasım cumartesi günü ise Tokat’ta Merkez üssü Niksar’ın Günebakan ve Kümbetli köyleri olan 4.2 ve 3.6 büyüklüğünde 2 deprem meydana geldi. Niksar’a bağlı Günebakan Köyünde saat 10:02’de 4,0 büyüklüğünde, saat 10:03’de ise Kümbetli Köyünde 3,6 büyüklüğünde iki deprem yaşandı.

 

Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan depremin ardından yaptığı paylaşımla herhangi bir can veya mal kaybı yaşanmadığını duyurdu. Başkan Özcan , “Kıymetli hemşehrilerimiz; Deprem sonrası yaptığımız incelemeler sonucunda, depremin yaşandığı Günebakan ve Kümbetli Köylerimiz olmak üzere İlçemizin hiçbir bölgesinde şükürler olsun herhangi bir olumsuzluk meydana gelmemiştir. Bu vesileyle tüm hemşehrilerimize tekraren geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, sağlık ve afiyetler diliyorum.” dedi.

Mihriban KOÇAKER