TOKAT OSB’DE HEDEF 5 BİN KİŞİYE İSTİHDAM

Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Toplantısında konuşan Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı, “OSB’yi genişleterek yaklaşık bin dönüm alana çıkarıyoruz. Hedefimiz 5 bin kişiye istihdam sağlamak” dedi


TOKAT OSB’DE HEDEF 5 BİN KİŞİYE İSTİHDAM

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı başkanlığında, Yönetim Kurulu Üyelerinin katılımı ile Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Toplantısı, OSB Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. Toplantıda gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı. Balcı, OSB’ye kazandırılan SCADA Sistemi Merkezini incelerken  “OSB’nin elektrik sistemi merkezden kontrol edilecek, arızalar diğer firmalar etkilenmeden anında çözülecek. İş gücü ve zaman kaybının önüne geçilecek. Verim ve etkinlik artacak. Hayırlı olsun” dedi.

 

OSB Yönetim Kurulu toplantısında ise Vali Balcı, "OSB'yi genişletiyoruz. Arıtma sistemi, Cami, Sağlık ocağı çalışmalarımız hızla devam ediyor. Anaokulumuz yaptık ve açtık. Üretim ve istihdamın artması, Yatırımcı ve çalışanların hayatının kolaylaşması için çalışıyoruz. OSB’yi genişleterek yaklaşık bin dönüm alana çıkarıyoruz. Hedefimiz 5 bin kişiye istihdam sağlamak. Altyapı, arıtma ve sağlık ocağı çalışmalarımız devam ediyor” diye konuştu.