İLERİYİ DÜŞÜNÜN, GERİ DÖNÜŞTÜRÜN

Sıfır Atık Tokat Projesi farkındalık toplantısı gerçekleştirildi. Programa katılan “İleriyi düşünün, geri dönüştürün” sloganına vurgu yapan Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, öğrencilere Tokat’ta yapılacak olan akıllı temiz okulların müjdesini verdi


İLERİYİ DÜŞÜNÜN, GERİ DÖNÜŞTÜRÜN

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan himayelerinde israfın önlenmesi, oluşan atık miktarının azaltılması, etkin toplama sisteminin kurulması ve atıkların geri dönüştürülmesi amacıyla hayata geçirilen Sıfır Atık Projesi kapsamında Tokat’ta pek çok faaliyet düzenlendi.

 

Alparslan İlkokulunda gerçekleştirilen farkındalık eğitimi programına Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, Şube Müdürü İlhan Yayar, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Program, Sıfır Atık Projesi ile ilgili bilgilendirme videolarının izlenmesiyle başladı. Adından Şube Müdürü İlhan Yayar, proje hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, Sıfır Atık Projesi kapsamında öğrencilere görevlerini hatırlattı.

 

AKILLI TEMİZ OKUL MÜJDESİ

Başkan Eyüp Eroğlu da proje kapsamında Tokat Belediyesi tarafından yapılan faaliyetler ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. “İleriyi düşünün, geri dönüştürün” sloganıyla geri dönüşüm vurgusu yapan Başkan Eroğlu öğrencilere şehrimizin evimizden bir farkı olmadığını hatırlatırken ayrıca Tokat’ta yapılacak olan 'akıllı temiz okulların' da müjdesini verdi.

 

SIFIR ATIK FARKINDALIK EĞİTİMİ VERİLDİ

Programda öğrencilere Tokat Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğünde görevli Çevre Mühendisi Serap Seçkin İlter tarafından Sıfır Atık Farkındalık Eğitimleri verildi. Programın sonunda Başkanımız ve Müdürü öğrencilerimize hediyelerini takdim etti.

HABER: Mihriban KOÇAKER