Hadi oradan!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın miting alanlarından sert tepki gösterdiği İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Tokat programında Erdoğan’a seslendi: Sen çiftçinin soğanını ithal ediyorsun, kendi soğan yetiştiricine terörist muamelesi yapıyorsun; bunu Meral Akşener söyleyince de mahkemeye veriyorsun. Hadi oradan, Canın ne istiyorsa onu yap!

12 Mart 2019 - 10:37

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 31 Mart yerel seçim çalışmaları kapsamında Tokat, Turhal, Niksar ve Erbaa’da esnaf gezisi, seçim bürosu açılışı ve mitingler düzenledi. İlçe gezileri yapan Akşener Tokat’ta da esnafı gezdi. Ardından İYİ Parti Tokat İl Başkanlığı önünde seçim otobüsü önünden halka seslendi. Akşener’e İYİ Parti Tokat İl Başkanı Ömer Sağol, Millet İttifakı’nın İYİ Partili Başkan Adayı Hüseyin Yarıcı, CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, CHP Tokat İl Başkanı Mustafa Duran eşlik etti. İYİ Parti ve CHP’li çok sayıda partilinin katıldığı programda Meral Akşener, Türklük vurgusu yaparken, ülke ekonomisinden de bahsetti. Öte yandan ‘Terörist’ tartışması yaşadığı Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisine yönelik sert açıklamalarına Tokat’tan cevap verdi.

Sözlerine Erdoğan’a seslenerek başlayan Akşener, “Yerel seçimlere gidiyoruz. Sanırsınız 'Allah Allah' nidalarıyla savaşa gidiyoruz. Bana bu kadar zaman harcayacaklarına Kandil'i elli kere yerle bir ederlerdi. Dün itibariyle Sayın Erdoğan beni mahkemeye vermiş. ‘Hapis ettireceğim’ dedi. Önce ‘bu kadın’ dedi, arkasından ‘Bayan Meral’ dedi, arkasından ‘Hanımefendi’ dedi, bugün itibariyle dosyayı görmüş bütün mitinglerin görüntülerini istiyor. Çok fazla uğraşmayın Tokat mitinginin görüntülerini alın iş hallolsun” dedi.

 

“TÜRK TARIMININ İÇİNE TÜKÜRDÜN”

 

Ak Parti’nin ekonomi ve tarım politikalarını eleştirerek konuşmasını sürdüren İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener,  “Patates yetiştiren bir şehir olan Tokat'tan sesleniyorum, soğan yetiştiricileri, onları depoda muhafaza edenleri, patates yetiştiricilerini terörist ilan ettin mi etmedin mi, ettin kardeşim ettin. Bugün itibariyle 200 bin ton patates için sıfır gümrükle ithalat izni verdin mi, verdin. Türk tarımının içine tükürdün mü tükürdün. 6 buçuk liraya mazot kullandırıyor musun, kullandırıyorsun. Elektriği doğalgazı pahalı etin mi, ettin. Peki, niçin çiftçiyle uğraşıyorsun sen? 6 buçuk liradan mazot kullanırsa 165 liraya gübre ve ilaç kullanırsa bu çiftçi ürününü nasıl dünya rekabetine sokabilir, bu ülkenin insanını daha ucuza doyurabilir şekilde yetiştirebilir, yetiştiremez. Amerikan çiftçisi 2 liradan kullanıyor, 2 liradan. Soğanı da Mısır'dan ithal ettiler, ağzı burnu çarpılmış cücüğü çıkmış soğan. Sen çiftçinin soğanını ithal ediyorsun, kendi soğan yetiştiricine terörist muamelesi yapıyorsun; bunu Meral Akşener söyleyince de mahkemeye veriyorsun, hadi oradan. Canın ne istiyorsa onu yap” diye konuştu. 

“28 ŞUBAT’TA TANKLI PAŞALARA BOYUN EĞMEDİM SANA MI EĞECEĞİM”

İYİ Parti’li Akşener sözlerini şöyle sürdürdü: “Tarımı bitirdin, sanayiyi bitirdin. Bu ülkenin yaptığı 70 milyar dolarlık fabrikaları sattın. 70 milyar dolar nereye gitti? Köprü yaptın geçenden 5, geçmeyenden 10 lira. Tokatlı İstanbul'un köprüsünden geçmiyor ama parasını siz ödüyorsunuz. 5 müteahhidi zengin edeceğim diye bu ülkenin varlıklarını sattın. Bütün bunları söylediğimiz için hapis olacaksak bu millete bir Meral değil, bin Meral feda olsun. 28 Şubat’ta tanklı tüfekli paşalara boyun eğmemişim de sana mı boyun eğeceğim, elinden geleni ardına koyma. Ama ekonomiyi konuşmaya devam edeceğiz. Mutfak yanıyor, ev yanıyor, ekonomi yanıyor. Burada karşımızda mağazalar var, esnaflar var. Her türlü iddiaya varım, bugünkü satışları elektrik parasını karşılasın sözlerimi geri alacağım. Esnaf kan ağlıyor, satış yapamıyor, siftah yapamıyor. Sonuç itibariyle çözüm üretmediği her sorunla ilgili birilerini suçluyor düşman ilan ediyor. Ama açtığı kuyuya düşmeyeceğiz. Ekonomi konuşmaya devam edeceğiz; çiftçinin, esnafın, kadının, öğrencinin, atanamayan öğrencinin, emeklinin durumunu konuşmaya devam edeceğiz.”

“18 MİLYON İNSANA ZİLLET, İLLET DEDİLER”

Erdoğan’ın ‘Zillet İttifakı’ söylemine de değinen Akşener, “Önümüzdeki seçimler yerel seçim. İttifaklar yapıldı, biz de CHP ile ittifak yaptık. CHP 11 milyon, İYİ Parti 5 milyon, 24 Haziran seçimlerinde de Saadet Partisi ve Demokrat Parti de 2 milyon oy aldı. Yani 18 milyon insana zillet, illet, terörist dediler. Yüzlerine vurunca da 'ben milletime terörist diyecek kadar enayi miyim' dedi. Özrü kabahatinden büyük.  Şaka gibi bir tarım bakanı var. Avrupa'nın hayvan yetiştiricisi birinci ülkesiymişiz. Hadi oradan be Angus ithal ettin Angus. Angus diye bir hayvan varlığını duymuş muydunuz? Hep beraber Angus eti yedik. Sırbistan'dan 14 yıllık ülkeden et ithal ettin, Avrupa şampiyonuyuz ithalatta. Hayvancılığı öldürdün, şimdi çıkmışsın birinciyiz diyorsun. “ diye konuştu.

 

“HEY GİDİ ÇAKMA MİLLİYETÇİ SENİ!”

Meral Akşener, Tokat’ta konuşmasını şöyle sürdürdü: “2007 seçimlerinden beri zincir koparıyoruz. Buradan huzurunuzda sesleniyorum. Allah aşkına kardeşim yordun bizi yordun! Şu zincirlerin sahipleri kim söyle söz veriyorum Meral Akşener olarak ben kıracağım. 24 Haziran’da uçuyordu Türkiye, kaçıyordu. Tek adam rejiminin ne olduğunu gördünüz. Demokrasi olmazsa ekonomi olmaz. Hukuk olmazsa demokrasi olmaz. Hukukun üstünlüğü olmazsa adalet olmaz. Çıkar Hitler gibi parmağını sallar canı istediğini hapishaneye göndereceğini söyler. Dolayısıyla bu şımarıklığa bir son vermek zorundasınız. Bu kibire son vermek durumunda, bu kulağı çekmek durumundasınız. Öyle kibirlendi ki milletin adamıymış 3 bin koruma, üstünde helikopterler, 5-10 tane aynı cins araba nerde olduğu belirsiz . Yahu kardeşim ecel ne bir nefes evvel ne bir nefes sonradır. Niye bu kadar korkuyorsun sen. Benim şu arabadan inmeye ruhsatım mı var. Allah istemezse yaprak kıpırdar mı? Güven Allah’a, güven bu millete be kardeşim sana bir şey olmaz. 3 bin koruma. Ama çok bozulduğu bir şeyi daha yapacağız huzurunuzda. Sayın Erdoğan şunu söylüyor; ‘Tek millet. Hangi Millet? Türk Milleti. ‘Tek bayrak’ Hangi bayrak? Türk Bayrağı. ‘Tek vatan’ Hangi vatan? Türk Vatanı.  ‘Tek devlet’ Beş tane devlet olacağı yok. Hangi devlet? Türk devleti. Dün Samsun’da dedim ki; Şunu söyle söz bir güzellik yapacağım. Türk sözüne alerji duyuyor. Türk Milliyetçiliğini ayağının altına aldı. Ülkücüler zaten Fatiha bilmezdi. Soru 1: Türk milliyetçiliğinin üstünden ayağını kaldırdın mı? Soru 2: Bu Ülkücüler Fatiha’yı öğrendi mi? Okuyorlar mı? Soru 3: Bu 4 Türklük sözünü söyle söz bir güzellik yapacağım. Bugün sosyal medya hesabından hem de Cumhurbaşkanlığı hesabından. Tek Millet, Tek Devlet, Tek Bayrak, Tek Vatan’ı açıklamış. İçinde Türk sözü yok. Hani dedi ya televizyonda bana. ‘Afyon’a gelmedi bizi sattı’ diye. Şimdi cevap vereyim. Muhterem sen Afyon’daki toplantıda Türk sözü geçsin mi geçmesin mi? Kaç kere geçsin diye oylattın mı oylatmadın mı? Oylattın. Asla peşini bırakmayacağım. Daha benim İçişleri Bakanlığı dönemimde dağa taşa yazdırılmış olan ‘Ne mutlu Türküm Diyene’ her yerden kalktı. Türkiye Cumhuriyeti’ her yerden kalktı. Andımız’ı kaldırdılar mı? Kaldırdılar. Danıştay kararıyla okutmuyorlar. Hey gidi çakma milliyetçi seni.  Erdoğan bir gün olsun ‘Ne mutlu Türküm Diyene’ de söz veriyorum Üsküdar’da adayınıza oy vereceğim. Yapacağım güzellik o. Hadi bakalım öğrensin Tokat2tan. Ne mutlu Türküm diyene. “

Millet İttifakı adayı Hüseyin Yarıcı’ya destek isteyen Akşener, “Hüseyin Başkan Millet İttifakı’nın adayı. Kendi evladınız. Ve çok iyi çalışıyor. Çok iyi projeleri var. 1-İsraf etmeyecek. Tokat’ın parasını israf etmeyecek. 2-İnsan kayırmayacak. 3- Yandaşlarına para aktarmayacak. 4-Tokat’ın ürettiklerini Tokat’a harcayacak ve istihdam yaratacak. Tokat’a Hüseyin Başkan iyi gelecek. Mart’ın sonu da bahar olacak” diyerek sözlerine son verdi.

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İyi Partili Er’den 19 Mayıs mesajı
İyi Partili Er’den 19 Mayıs mesajı
‘Sevgi Evi’nde işkence’ İddialarına önerge
‘Sevgi Evi’nde işkence’ İddialarına önerge