Hak İş,1 Mayıs taleplerini açıkladı

Hak İş,1 Mayıs taleplerini açıkladı

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü kutlamak isteyen Hak-İş Sendikası üyesi işçiler 81 ilde farklı noktalarda bir araya geldi. Korona virüs tedbirleri nedeni ile kutlamalar yapılamazken, Hak-İş üyeleri Cumhuriyet Meydanında bir araya gelerek basın açıklaması yaptı

02 Mayıs 2020 - 13:51

Hak İş Tokat İl Başkanı Resul Demir; Kısa Çalışma ödeneğinden yararlanma koşullarının esnetilmesi, Bütün sağlık çalışanlarına eşit haklar, Taşerondan kadroya geçenlerin TİS sürelerinin öne çekilmesi, Geçici ve mevsimlik işçilerin sorunlarının çözümü, daha fazla iş güvencesi, İşyerlerinde İş sağlığı ve güvenliği tedbirlerinin daha da yaygınlaştırılması gibi talepleri dile getirdi.

 

Resul Demir, “Bu zor süreçte iş başında fedakarca, cesurca ve özveri ile çalışan başta sağlık, gıda, banka, taşıma, güvenlik, temizlik, haberleşme, basın, petrol ile kamu ve özel bütün sektörlerdeki tüm emekçi kardeşlerimize gönülden haykırarak teşekkür etmek için buradayız. Emekçi kardeşlerimize “Sen sağlığını koru, emeğini biz koruruz” diyoruz. Tüm emekçilerimizi güvende olmak için HAK-İŞ ile birlikte mücadeleye davet ediyoruz.” İfadelerini kullandı.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TOKAT'I DOLU VURDU
TOKAT'I DOLU VURDU
ZİNAV GÖLÜNDE ÇALIŞMALAR DEVAM
ZİNAV GÖLÜNDE ÇALIŞMALAR DEVAM