"HAKKIMIZ OLAN İLÇELİĞİ İSTİYORUZ"
Reklam

"HAKKIMIZ OLAN İLÇELİĞİ İSTİYORUZ"

Tokat’ın Reşadiye İlçesine Bağlı Bereketli ve Bozçalı Belde Başkanları iki beldenin birleşerek İlçe olması için düğmeye bastı. Belde Başkanları Necati şahin ve Bolhan Dumuş yapmış oldukları ortak açıklamada “Reşadiye’nin iki büyük beldesi olarak, geçmişteki hatayı yapmayacağız. İlçeliğe bizde talibiz. Hazırlıklarımız yapılıyor. Resmi müracaatı bir hafta içinde yapacağımızı kamuoyuna duyuruyoruz. Hakkımız olan ilçeliği istiyoruz” dediler.

11 Ekim 2017 - 11:04 - Güncelleme: 11 Ekim 2017 - 11:07

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Beştepe'de AK Partili milletvekilleri ile bir araya geldiği görüşmede "Büyükşehir olmak için aranan nüfus rakamı düşürülecek. Büyükşehir sayısı 50-60'ı bulabilir" açıklaması üzerine Tokat dahil 28 ilin büyükşehir olmasıyla kapanacak beldeler çözüm arayışına girdi. Tokat’ın büyükşehir olmasıyla merkez ve ilçelere bağlı 25 belde belediyesi kapanacak. Evliya Çelebi'nin Seyahatname isimli eserinde tarif ettiği İskevsür Ovasının merkezine iki kardeş beldeyi birleştirerek yeni bir ilçe kazandırmak için Bozçalı Belediye başkanı Bolhan Durmuş ve Bereketli Belediye başkanı Necati Şahin resmi başvuru yapmaya hazırlanıyor.

 

BAŞKANLARDAN ORTAK AÇIKLAMA: “HAKKIMIZ OLAN İLÇELİĞİ İSTİYORUZ”

Tokat’ın Reşadiye İlçesine Bağlı Bereketli ve Bozçalı Belde Başkanları iki beldenin birleşerek İlçe olması için düğmeye bastı. Bereketli Belde Başkanı Necati şahin ve Bozçalı Belde Başkanı Bolhan Dumuş yapmış oldukları ortak açıklamada;  “Şu sıralar büyük şehirle alakalı dedikodular ve İskevsir ilçelik platformunun sosyal medyadan anonsları dolaşmakta. Biz Bereketli Beldesi ve Bozcalı beldesi olarak ilçelik için resmi girişimimizi yapacağız. Tokat’ta eğer ilçelik verilecekse bunu hak eden belde coğrafi konum olarak nüfus yoğunluğu olarak iki ili bağlayan yol güzergahı, Niksar - Ordu Karadeniz yolu bağlantısı Bereketli ve Bozcalı arasındaki kavşak da birleşiyor .1908 de nahiye olan bir Belde etrafın da 20 ye yakın köy bulunan açılıma büyümeye elverişli coğrafi konumu bir çok geçerli sebebi var. Kısacası Reşadiye’nin iki büyük beldesi olarak, geçmişteki hatayı yapmayacağız. İlçeliğe bizde talibiz. Hazırlıklarımız yapılıyor. Resmi müracaatı bir hafta içinde yapacağımızı kamuoyuna duyuruyoruz. Hakkımız olan ilçeliği istiyoruz” dediler.

 

DERNEKLERDEN TAM DESTEK

Siyasilerin yanı sıra Bereketli ve Bozcalı belde ve çevresindeki dernekleri ziyaret eden belde belediye başkanları ilçe olma yolunda siyasilerden ve derneklerden destek istediler. Hebüllüköyü Dernek başkanı Halil Çelik Tokat’ta ilçe olmayı en çok hak eden beldelerin Bozçalı ve Bereketli Belediyeleri olduğunu belirterek, “Tokat'ımıza, Evliya Çelebi'nin Seyahatname isimli eserinde tarif ettiği İskevsür Ovasının merkezine yeni bir ilçe kazandırmak için; Bereketli Belediye Başkanımız Sn. Necati Şahin' in girişimleri ile Bereketli Dernek Başkanı Sn. İsmail Polat ve Yönetim Kurulunun ev sahipliğinde, Bereketli, Bozcalı Beldeleriyle Mahalleleri ve Çevre Köy Dernek Başkanları ve Yönetim Kurullarının katılımlarıyla ilk çalıştayımızı bi-iznillah gerçekleştirmiş olduk.  Birlikteliğimizin daim olmasını, Tokat ve İskevsür Ovasına yeni bir heyecan, yeni bir ilçe kazandırma yolunda başlangıç olmasını Yüce Allah'tan niyaz ederiz. Bu girişime kayıtsız şartsız her platformda destek olacağımızı üyelerimize ve kamuoyuna saygı ile sunarız” dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x