Haksız fiyat artışları merceğe alındı

Haksız fiyat artışları merceğe alındı

Ticaret Tokat İl Müdürlüğünce yaş sebze ve meyve hallerinde, açık ve kapalı pazar yerlerinde, marketlerde ve manavlarda haksız fiyat artışı ile ilgili denetimler başladı

08 Şubat 2019 - 12:26

Girdi maliyeti ve döviz kuru artışı gibi fiyat değişimlerinden etkilenmemesine rağmen bu durumdan etkileniyormuş gibi hareket ederek tüketiciye mal veya hizmetin satış fiyatında haklı bir gerekçe olmaksızın artış yapmak.” şeklinde yapılan mevzuat düzenlemesiyle ilgili Ticaret Bakanlığı tarafından 81 İl Valiliğine talimat gönderildi. Bu kapsamda Ticaret İl Müdürlükleri, denetim yapıyor.

Ticaret İl Müdürlüğü gönderilen talimat kapsamında, yaş sebze ve meyve hallerinde, açık ve kapalı pazar yerlerinde, marketlerde ve manavlarda haksız fiyat artışı ile ilgili denetimlere başlandı.

Yapılacak denetimlerde; 19 sebze ve meyvenin 12 ay boyunca, bunun yanı sıra mevsimine göre belirlenen aylarda yapılmak üzere toplamda 39 meyve ve sebzenin alış ve satış fiyatları incelenecek. Denetimler yaş sebze ve meyve hallerinde, açık ve kapalı pazar yerlerinde, marketlerde ve manavlarda aralıksız olarak devam edecek.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x