Hala Altyapıyı Konuşmak Üzücü
Reklam

Hala Altyapıyı Konuşmak Üzücü

Tokat'a dışarıdan baktığında alt yapıda ciddi eksiklik olduğunu söyleyen Vali Toraman, “Bazı kronik meseleleri halletmiş olup, daha başka meseleleri konuşuyor olmamız gerekirken, hala altyapıyı konuşuyor olmamız üzüntü verici” dedi

22 Temmuz 2017 - 12:39 - Güncelleme: 22 Temmuz 2017 - 12:42

İl Koordinasyon Kurulu 2017 yılı 3. dönem toplantısı Tokat Valisi Dr. Ömer Toraman başkanlığında yapıldı. İl Özel İdaresi Şehit Binbaşı Bozpınar toplantı salonunda yapılan toplantıda açılış konuşması yapan Vali Dr. Ömer Toraman, 30 Haziran tarihi itibariyle Tokat Valiliği emanetini teslim aldığını hatırlatarak, Tokat'ı tanımaya, Tokat'ın imkan ve şartlarını öğrenmeye gayret gösterdiğini söyledi.

Vali Toraman, “Tokat'ta kamu yatırımlarında biraz zamana, hıza bağlı performans düşüklüğü intibasını edindim. Tabi birimlerimizin, kurumlarımızın, çalışanlarımızın elinde olmayan faktörler olabilir ama nihayetinde sonuç odaklı olmak lazım. Gerekçeler, mazeretler, karşılaşılan zorluklara takılmadan sonuçlama yaptığımızda hangi durumda bulunduğumuza bakmak gerekir. Zaman çok kıymetli. Vatandaşlarımızın da bu hizmetlere süratle ihtiyaçları var. Vatandaş bizim çalışma tempomuza bağlı değil. Vatandaş daha çabuk sonuç istiyor. Daha erken bu hizmetlere kavuşmak istiyor” diye konuştu.
 
Tokat'a dışarıdan baktığında alt yapıda ciddi eksiklik olduğunu söyleyen Vali Toraman,
“Bazı kronik meseleleri halletmiş olup, daha başka meseleleri konuşuyor olmamız gerekirken, hala altyapıyı konuşuyor olmamız üzüntü verici. Ülkemizin özellikle son 15 yıldır yatırım anlamında gösterdiği performans fevkalade yüksek.  Hakikaten çok güzel hizmetler yürütülüyor. İnşallah bunların örneklerinin Tokat'ta da çoğalmasını temenni ediyorum” diyerek sözlerine son verdi.

Vali Toraman'ın konuşmasının ardından kamu kurum ve kuruluş temsilcileri kurumlarının yaptıkları projelerle ilgili bilgiler verdi. Vali Toraman, İl Koordinasyon Kurulu toplantısının ardından il idare şube başkanları ve kaymakamlar ile de görüşerek, çalışma prensipleri hakkında bilgiler verdi. Haber Merkezi

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tüm Sağlık Sen’den gazetemize ziyaret
Tüm Sağlık Sen’den gazetemize ziyaret
Kahraman Esnaf 1 saat kepenk kapatıyor
Kahraman Esnaf 1 saat kepenk kapatıyor