Haluk Levent’ten jet dönüş

Haluk Levent’ten jet dönüş

Tokat merkezde ikamet eden Kevser ve Güngör Yıldırım çiftinin kemik kanseri hastası oğulları 20 yaşındaki Mikayil Yıldırım’ın tedavisi için gereken 210 bin TL için Tokat Valiliği izniyle yardım kampanyası başlatıldı. Konunun haber olması üzerine duyarsız kalmayan Haluk Levent, aileye jet hızında ulaşarak AHBAP’ı devreye soktu

03 Aralık 2019 - 10:50

Yaptıkları yardımlarla gönüllerde taht kuran AHBAP Platformu’nun başkanı sevilen Sanatçı Haluk Levent,  Tokat’ta 5 yıldır kemik kanseri ile mücadele eden 20 yaşındaki Mikayil Yıldırım’ın ameliyatı için acil ihtiyaç duyulan 210 bin lira için devreye girdi.

Tokat merkez Yarahmet Mahallesi Şeftali Sokakta ikamet eden Kevser ve Güngör Yıldırım çiftinin 4 çocuğundan kemik kanseri hastası 20 yaşındaki oğlu Mikayil Yıldırım, 5 yıl önce bacağında fındık büyüklüğünde ortaya çıkan bir tümörün zamanla yumurta büyüklüğüne gelmesi sonucu şüphe ve rahatsızlık üzerine doktora gitti. Mikayil’e yapılan kontrollerde kemik kanseri olduğu ortaya çıktı.  Ankara Onkoloji Hastanesi’nde 2017 yılı Mart ayında tümor rezeksiyonu ve modüler tümor protez ameliyatı yapıldı. Ancak uygulanan protez çevresinde enfeksiyon, peroneal sinir felci, diz hareketlerinde kısıtlama ve patella dislokasyonu yani diz kapağı kemiği çıkığı oluştuğu görüldü.

210 BİN TL İLE 2 AMELİYAT VE TEDAVİ OLACAK

Tedavi masrafı yaklaşık 210 bin lirayı bulacak olan Mikail 2 ameliyat ve zorlu bir tedavi süreci geçirecek ancak Yıldırım ailesinin bu masrafları karşılayacak maddi imkanı bulunmuyor. Kanser hastası Mikayil’in sesini gazetemiz aracılığıyla da tüm medya kuruluşlarının da desteği ile yardımseverlere duyurmuştuk. Konunun haber olması üzerine ailenin yardım çağrısı, yardım kuruluşu AHBAP’a ulaştı. Derneğin başkanı olan sevilen sanatçı Haluk Levent, bunun üzerine twitter’dan bir paylaşım yaparak Valilik’ten izin alınması halinde paranın toplanabileceğini duyurdu. Öte yandan Yıldırım ailesi resmi olarak Tokat Valiliği’nden resmi izin almış bulunuyor. Şimdi gözler AHBAP’a çevrildi.

AHBAP TOKAT, AİLEYE ULAŞTI

Kemik Kanseri Hastası Mikayil Yıldırım, haberin ardından AHBAP yetkililerinin Haluk Levent adına hemen kendisini telefon ile arayarak ulaştığını daha sonra ise AHBAP Tokat yetkililerinin kendisini evinde ziyaret ettiğini ve gereken bilgileri kendileriyle paylaştıklarını söyledi. Mikayil, ilerleyen günlerde konu hakkındaki gelişmeleri takip edeceklerini söyledi.

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tarım Müdürlüğü’nden sınav duyurusu
Tarım Müdürlüğü’nden sınav duyurusu
İçişleri Bakanlığı: 32 ilde karantina uygulanıyor
İçişleri Bakanlığı: 32 ilde karantina uygulanıyor