HASRET GİDERDİLER

HASRET GİDERDİLER

Yıllar önce yolları Tokatspor takımında birleşen iki eski Tokatspor efsanesi bu maçtan önce hasret giderdiler.

21 Şubat 2020 - 10:07

O yıllarda Tokatspor takımının kaptanı olan Halis Sağlam ve kaleci Dursun Karamustafa, maç öncesi yeşil çimlerin üzerinde bir araya geldiler.

İlk sözü alan kaptan Halis Sağlam, “Sahamız o zamanlarda topraktı ama bizim içimiz bembeyazdı. Takımın başarısı için sahada ne gerekiyorsa yapıyorduk” dedi.

Kaleci Dursun Karamustafa ise, “Açıkça söylemekte fayda var” diye sözlerine başladı. Karamustafa; “Seneler ne çabuk geçiyor. Giden gün ömürden gidiyor. Bu takıma geldiğim zaman genç bir kaleci idim. Şimdi ise yaşım 73’e geldi. O GOP Stadının toprak sahasında oynadığım zaman mutluydum, gençtim. Önümüzde büyük hedefler vardı. Şimdi ise yaşıma bakıyorum, neyime yarar dünya benim olsa. Toprak sahada takımın başarısı için kaptanla maçlarda mücadele ediyorduk. Ama şimdi o anıları da yeşil çimler üzerinde konuşuyoruz. İşte futbol bundan dolayı güzel ve çok sevilen bir spor dalı. Kaç seneler geçmiş arkadaşlığımızın üzerinden halen dostuz. Allah’ım tüm dostlarımıza sağlık, sıhhat, huzurlu günler versin. Tüm Tokatlı dostlarıma selam ve sevgilerimi gönderiyorum” şeklinde konuştu.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x