Hastanede karne sevinci

Hastanede karne sevinci

Tokat Valisi Ozan Balcı, geçirdiği trafik kazasında yaralanan ortaokul öğrencisi Beyzanur Akar'a (12), tedavi gördüğü hastanede karnesini verdi.

18 Ocak 2020 - 00:09 - Güncelleme: 18 Ocak 2020 - 23:30


Tokat genelinde, 2019- 2021 eğitim ve öğretim yılının ilk döneminin sona ermesiyle 102 bin 906 öğrenci karne aldı. Melik Ahmet Gazi İlkokulu'nda düzenlenen törene katılan Vali Balcı, öğrencilere karne dağıttı. Karnelerini alan öğrenciler, sevinçlerini arkadaşları ve aileleri ile paylaştı. Balcı, burada yaptığı açıklamada, "102 bin 906 öğrencimiz, 8 bin 634 öğretmenimiz bugün yarı yıl tatiline giriyor. Öğrencilerimize ve öğretmenlerimize iyi tatiller diliyorum.  Ayrıca il genelinde Spor Tokat Projesi kapsamında, 15 tatil süresince düzenlenecek sosyal ve kültürel faaliyetlerimize tüm öğrencilerimizi davet ediyorum" dedi.
Vali Balcı, daha sonra dün geçirdiği trafik kazasında yaralanan ve Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde tedavi gören, Mevlana Ortaokulu 6'ncı sınıf öğrencisi Beyzanur Akar'ı ziyaret etti. Vali Ozan Balcı ve İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, 'geçmiş olsun' dileklerini ilettikleri Akar'a karnesini verdi.

“Çocuklarımız tatilde hem oynasınlar, hem kitap okusunlar”
Eğitime bilgiye, bilime dost bir Vali olarak her zaman öğretmenlerimizin ve eğitim camiamızın yanında olduğunu ifade eden Vali Ozan Balcı, şunları söyledi, ''Öğretmenlerimizin her alandaki başarıları bizleri mutlu ediyor. Desteğimizi her zaman veriyoruz ve vermekten de mutluluk duyuyoruz. 2019-2020 eğitim öğretim yılının ilk yarıyılı sona erdi. Emeği geçen tüm öğretmenlerimiz tebrik ediyor, öğrencilerimize başarılar diliyorum. 15 günlük tatilde hem oynasınlar, hem kitap okusunlar. Gönüllerince dinlensinler. İkinci yarıya dinlenmiş şekilde başlasınlar. Allah hepsini muvaffak eylesin. Kaza bela olmasın. Yarıyıl tatilinde sanatsal, kültürel, sportif anlamında faaliyetler planlandı. Özellikle Spor Tokat kapsamında faaliyetlerimiz var. Gençlik Merkezlerinde çocuklarımıza yer ayrıldı. Kurslarımız açıldı. Velilerimiz çocuklarını açılan kurslara göndersinler.'' Diye konuştu.
Melik Ahmet Gazi İlkokulunda düzenlenen karne törenine Vali Dr. Ozan Balcı'nın yanı sıra, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, okul idarecileri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Düğünden sonra Covid-19’a yakalandı
Düğünden sonra Covid-19’a yakalandı
Zile Özyurt ile Almus Çevreli’de Toplulaştırma projeleri tamamlandı
Zile Özyurt ile Almus Çevreli’de Toplulaştırma projeleri...