HAVAALANINA TAM GAZ DEVAM

HAVAALANINA TAM GAZ DEVAM

Ak Parti Tokat Milletvekili ve Gurup Başkanvekili Özlem Zengin, Yeni Tokat Havalimanı inşaatında yaşanan sıkıntıları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan aktardı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gerekli kurumlara talimat vermesiyle inşaata Pazartesi gününden sonra kaldığı yerden devam edileceği öğrenildi.

06 Eylül 2019 - 14:53 - Güncelleme: 07 Eylül 2019 - 10:13

Geçtiğimiz günlerde gazetemizde yer verdiğimiz ‘Yeni Havaalanı inşaatı durdu mu?’ başlıklı haberde yüklenici firmanın hak ediş alamadığını ve işçilerin maaşının ödenmediğinden dolayı inşaatın durduğu iddialarını paylaşmıştık. İnşaat çalışmalarına başlanan ve 2020 yılı Haziran ayında tamamlanarak hizmete girmesi beklenen Yeni Tokat Havalimanı geçtiğimiz günlerde ödenek alamadığı için inşaat çalışmaları durduğu iddialarıyla gündeme gelmiş ve haberimiz yalanlanmamıştı.

Yapılan haberler ve paylaşımlar sonrası Ak Parti Tokat Milletvekili ve Ak Parti Gurup Başkanvekili Özlem Zengin, Tokat Havaalanı Müdüründen gerekli bilgileri aldıktan sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a konuyu ilettiği öğrenildi.

 

PAZARTESİ İNŞAAT KALDIĞI YERDEN DEVAM EDECEK

Ak Parti’nin Salı günü yaptığı MYK toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’la görüşen Özlem Zengin, Erdoğan’a Yeni Tokat Havaalanı inşaatı için ödenmesi gereken hak edişlerin yaklaşık 3 aydır ödenmediğini ve inşaatın durma noktasına geldiğinin bilgisini verdi. Bunun üzerine gerekli mercilere talimatlar veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yeni Tokat Havaalanı inşaatının sorunsuz devam etmesini istedi.

Yaşanan gelişmeler sonrasında Pazartesi gününden itibaren Yeni Havaalanı inşaatının kaldığı yerden devam edileceği bilgisi verildi.

Kaynak: Sırrı Sürer

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Dursun Elmas
  9 ay önce
  Hayır yanlış bilgi.Çünkü; hava a***ımızın tek mimarı benim oğlumdu. Yüklenici ana firma HİSAR İNŞAAT ödeneksizlik yüzünden çalışmayı tamamen durdurdu.Çalışanların 3 \'er aylık alacakları da ödenememiştir. Şirkete ait ne bir çalışan , ne de bir makina araç gereç yoktur şu anda. Ödeneklerin 2020 yılının Mart ayında yapılabileceği söylenmektedir.
 • Ali
  9 ay önce
  Pek inandırıcı gelmedi. Milleti kandırmak için açıklama yapılmış. Bu havalimanı 2023 seçimlerine vaat olur ancak. Tokatlı gene kaybetti. Malesef iş bilmez vekillerin yüzünden.
 • tokat lı bunu yemez
  10 ay önce
  havalimanına ayrı*** az paranın ne kadar iş yapacağını ilşk okul mezunu inşaat işçisi bile bilir. isterse özlem hanımada anlatır. yılın başında verilen bu ödenek açık***dığında özlem hanım neredeymiş. eşinden arı*** ve aile birliğini koruyamayan bu vekilimiz milletin birliğini nasıl koruyacak. tokat lı aç aç aç.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x