Havada Tokat’a dair 60 dakika

Havada Tokat'a dair 60 dakika

TBMM Başkanı Binali Yıldırım'ın Azerbaycan programına eşlik eden Tokat Milletvekilleri MHP’li Yücel Bulut ve CHP’li Kadim Durmaz, Türkiye’ye dönüş yolunda Binali Yıldırım’la uçakta yaklaşık 1 saat Tokat’ın ulaşım, istihdam gibi temel sorunlarını görüştü

31 Ağustos 2018 - 01:04 - Güncelleme: 02 Eylül 2018 - 21:25

Tokat Milletvekilleri Av. Yücel Bulut ve Kadim Durmaz, TBMM Başkanı Binali Yıldırım'ın Azerbaycan programına eşlik ederek Bakü'ye gittiler. Bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunan heyet yurda dönerken,  dönüş uçağında Meclis Başkanı Binali Yıldırım ile bir saate yakın bir süre Tokat'ın sorunları hakkında görüşülerek,  çözüm önerileri hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu. Yıldırım aktarılan bilgileri faydalı bulduğunu ifade ederek Milletvekillerimize teşekkür etti.

TBMM Başkanı Binali Yıldırım bir dizi ziyaret ve toplantılara katılmak üzere Azerbaycan'ın başkenti Bakü'ye gitti. Ülkemizi temsilen gerçekleşen programlarda meclis başkanı Binali Yıldırım'a eşlik eden beş kişilik heyette MHP Tokat Milletvekili Av. Yücel Bulut ve CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz'da yer aldı. Azerbaycan parlamentosunda gerçekleşen görüşmeler sonrasında Meclis Başkanı Binali Yıldırım'a eşlik eden milletvekili heyeti Bakü Türk Şehitliği'ni de ziyaret etti. Yurda dönüş yolunda uçak içerisinde Meclis Başkanı Binali Yıldırım ile Tokat'ın sorunları hakkında özel olarak görüşme imkanı bulan Tokat Milletvekilleri Av. Yücel Bulut ve Kadim Durmaz ayrıntılı olarak bilgi aktarımı yaptılar. Eski Başbakan ve eski Ulaştırma Bakanı olması ve tecrübeli siyasetçi kimliği ile ön plana çıkan Meclis Başkanı Binali Yıldırım Tokat'ın sorunlarına hakim olması ve çözüm önerilerine devlet imkanları nispetinde takip edileceğini ifade etmesi milletvekillerimizi sevindirdi. Turhal Şeker Fabrikasının kapasitesini artırarak üretime devam edeceğinin sözünü veren Meclis Başkanı Yıldırım, Tokat halkının bu konudan yana müsterih olmasını istedi. Başta ulaşım olmak üzere ilimizin tüm temel sorunlarının devlet imkanları doğrultusunda takip edileceğini ifade eden  Meclis Başkanı Binali Yıldırım,  milletvekillerimiz aracılığı ile tüm Tokat'lılara selamlarını iletti.

BULUT: ÖNCELİĞİMİZ HER DAİM TOKAT!

TBMM Başkanı Binali Yıldırım'ın Azerbaycan'a gerçekleştirdiği ziyaret için ülkemizi temsil eden beş kişilik heyet içerisinde yer alan MHP Tokat Milletvekili Av.Yücel Bulut iki gün süren görüşmeleri ve ziyaret programlarını değerlendirdi. Bulut yaptığı açıklamada; "Meclis Başkanımız sayın Binali Yıldırım'a Azerbaycan ziyaretleri sırasında eşlik etmek şahsım içinde ayrı bir mutluluk vesilesi oldu. Her zaman ifade ettiğimiz gibi Türkiye ile Azerbaycan Tek Millet İki Devlettir. Burada öz gardaşlarımız ile bir araya gelerek bir takım meclis çalışmaları ve ziyaret programları gerçekleştirdik. Azerbaycan parlamentosunda bizlere yakın ilgi ve alaka gösteren tüm Azeri Milletvekillerimize şükranlarımızı sunuyorum. Milletleri yaşatan onlar için gözünü kırpmadan can vermiş şehitleridir. Bu program vesilesi ile geldiğimiz Bakü'de Türk Şehitliğini de ziyaret etmeden dönemezdik. Bakü'de şehadete koşanlar arasında binlerce Anadolu çocuğu gibi Tokat'lı hemşehrilerimizin de isimlerinin bulunması bizleri ayrıca gururlandırdı. Yurda dönüş yolunda uçak içerisinde yaklaşık bir saat görüştüğümüz Meclis Başkanımız Sayın Binali Yıldırım'a başta ulaşım olmak üzere Tokat'ın belli başlı sorunlarını aktararak çözüm önerileri hakkında fikir alış verişinde bulunduk. Tokat'ın kendisi içinde önemli bir il olduğunu ifade eden sayın Meclis başkanımız devlet imkanları nispetinde sorunların takipçisi olacağını ifade etti. Her zamanki hoşgörü ve tevazu sahibi kişiliği ile bizlere Tokat için destek veren sayın Meclis başkanımız Binali Yıldırım'a ve bu görüşme esnasında Tokat için büyük emek sarfeden Tokat Milletvekilimiz Kadim Durmaz bey'e şükranlarımı sunuyorum" dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Derdimiz ticaret değil, Tokatspor
Derdimiz ticaret değil, Tokatspor
KAPTAN BERK GURUR KAYNAĞI OLDU
KAPTAN BERK GURUR KAYNAĞI OLDU