>
“HAVALİMANINDA RİZE İLE YARIŞIYORUZ”

“HAVALİMANINDA RİZE İLE YARIŞIYORUZ”

Ak Parti Tokat Milletvekili Yusuf Beyazıt, aynı kararname ile yapılması kararı verilen Mersin, Yozgat, Tokat ve Rize Havalimanları arasında çalışmaları hızla devam eden illerin Rize ve Tokat olduğunu ve hangi ilin önce limanı bitireceği noktasında tatlı bir yarışın sürdüğünü söyledi.

28 Eylül 2021 - 21:09

Ak Parti Tokat Milletvekili Yusuf Beyazıt, aynı kararname ile yapımına karar verilen Tokat ve Rize Havalimanlarındaki çalışmaların hangisinin önce biteceğine dair bir yarışın olduğunu söyledi. Milletvekili Beyazıt: “Havaalanları son derece önemlidir. Tokat Havaalanı'yla, Mersin Havaalanı, Yozgat Havaalanı ve Rize Havaalanı aynı kararlarla çıktı. Daha Yozgat'ta hiçbir faaliyet yok. Mersin'de de hiçbir faaliyet yok. Rize'yle biz yarışıyoruz hangimiz önce bitireceğiz diye. Şu anda parası filan da hazır. Müteahhit işi bitirdiği anda havaalanımız da teslim olacak inşallah” ifadelerini kullandı.

 

BATI ÜLKELERİ PANDEMİDE KORSANLIK YAPTI

Ak Parti Tokat Milletvekili Yusuf Beyazıt, tarımsal üretimin kargo uçakları ile pazara ulaştıracağını söylediği konuşmasında: “Türkiye tarım alanında son derece büyük yatırımlar yaptı. Tüm dünya pandemiyle kavrulurken gelişmiş olduğunu düşündüğümüz Batı Ülkeleri kendi aralarında bile denizlerde, karalarda korsan faaliyetleri yürütürken; dünyada güneş batmayan imparatorluk olarak görülen İngiltere'de bugün mazot kuyrukları, gıda kuyrukları görülüyorken elhamdülillah ülkemiz pandemiye rağmen bu sene 150 milyar dolarlık bir tarım girdisi sağlamış 40 milyar dolar da tarım ürününü dünyaya ihraç etmiş bir ülkedir. Bunda son derece büyük başarı, son derece büyük olgu bu işi yönetmektir. Marifet iltifata tabidir. Ben özellikle tarım alanındaki katkıları noktasında Cumhurbaşkanımıza bu anlamdaki verdiği desteklerden dolayı şükranlarımı ifade etmek istiyorum.

 

TOKAT BİR TARIM ŞEHRİDİR

Tokat'ımız, söylenildiği gibi, anlatıldığı gibi, bilindiği gibi değişik özellikleri var ama en önemli özelliği nedir dendiği zaman; burası bir tarım şehridir. Ovalarıyla, dağlarıyla, sularıyla, yaylalarıyla gerçekten çok önemli ülkemizin dünyanın önemli cennet mekanlarından birisidir. Tokat'ımızda da bu anlamda işte hem altyapı noktasında çalışmalar devam ediyor, toplulaştırmayla ilgili, kapalı sulamayla ilgili, göletlerle ilgili, barajlarla ilgili bir taraftan da yine meyve bahçeleri yapılmak suretiyle stratejik ürünler geliştirme noktasında özellik gösteriyor. Marifet iltifata tabidir dedik. Ben burada emeği geçen bütün bu paydaşların hepsini tebrik ediyorum.

 

HAVALİMANI TARIM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ

Sayın Valimiz tarımın burada altyapısının oluşması ve lider şehir olması noktasındaki katkılarını burada methetmeden geçmek insafsızlık olur. Şu anda dikilen cevizlerinden, bademlerinden, kuşburnularından üretilen fidanlardan, bağlardan, üzüm bağlarından artık biz Zile'nin pekmezini Zile'nin bağlarında yetiştireceğiz. Artık yapraklarımızla ilgili Tokat yaprağının, Erbaa yaprağının bütün bu bağcılıkla ilgili konularını, desteklerini yerine getireceğiz. Geç turfanda kirazlarını üretmek suretiyle dünyada lider bir şehir olacağız. Ama bunun da tamamlanabilmesi için bazı etmenlerin katmanlarının da yerine gelmesi gerekiyor. Burada belki söylenmesi gereken en önemli unsur havaalanının inşallah hızlı bir şekilde bitirilmiş noktasına gelmiş olmasıdır. Havaalanı son derece önemlidir. Tokat Havaalanı'yla, Mersin Havaalanı, Yozgat Havaalanı, Rize Havaalanı aynı kararlarla çıktı. Daha Yozgat'ta hiçbir faaliyet yok. Mersin'de de hiçbir faaliyet yok. Rize'yle biz yarışıyoruz. Hangimiz önce bitireceğiz diye. Şu anda parası filan da hazır. Müteahhit işi bitirdiği anda havaalanımız da teslim olacak inşallah. Bu ne anlama geliyor? Artık buradan ürünlerimizi biz inşallah yurt dışlarına kargolu bir şekilde göndereceğiz.

 

MECLİS HAL YASASI İLE AÇILACAK

Tarım, gıda stratejik ürünlerdir. Bugün görülmüştür ki dünyada kendi kendisine yeten tarım noktası son derece önemlidir. Bu pandemi bize bunu hatırlatmıştır. Bu pandemiler Allah korusun tekrar geldiği zaman, yine olduğu zaman, bu anlamda da son derece önemlidir. Onun için biz tarım noktasındaki destekleri daha da artırarak devam edeceğiz. İnşallah bir Ekim'de meclisimiz açılıyor. İlk düzenleyeceğimiz şeylerden birisi de bu hal yasası diye değerlendirilen yasayla ilgili çalışmalardır. O da önümüzdeki günlerde gündeme gelecek. Artık üreticinin ürünleri daha az mesafelerle gerçekten tüketiciye ulaşmış olacaktır. Bunun da müjdesini vererek sözlerimi noktalamış olayım” ifadelerini kullandı.

Haber: Dursun Ekrem Er

2021/09/2021-09-28-21-11-46.jpg
2021/09/2021-09-28-21-11-49.jpg
2021/09/2021-09-28-21-11-53.jpg

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
HER YERDE KAR VAR!
HER YERDE KAR VAR!
MHP'li Bulut'tan Sedef Kabaş'a tepki
MHP'li Bulut'tan Sedef Kabaş'a tepki