Havalimanının %22 Tamam

Havalimanının %22 Tamam

2018 Yılı yatırım planına alınan Tokat Havalimanında inşaatının yüzde 22'lik bölümü tamamlandı.

12 Aralık 2018 - 11:56


2020 Yılında hizmete girmesi için hızlı bir şekilde çalışmaların devam ettiği Tokat Yeni Havalimanında İç ve Dış Hatlar olmak üzere 2 bölüm oluşturulacak. İç ve Dış hatların yanı sıra pist, apron, taksi yolu ve çevre güvenlik duvarının da hızlı bir şekilde inşası devam ediyor. Mevcut Havalimanına şuan uçak inişi yapılmazken yeni yapılan havalimanına yaklaşık 250 Milyon TL bütçe ayrılmış durumda.
Yeni terminal içerisinde yapılacak iç ve dış hatlar bölümü dikkatleri çekiyor. Uluslar arası ola özelliğiyle dikkat çekecek olan yeni havaalanından yurtiçi-yurt dışı seferler düzenlenecek.  Ayrıca en önemli detaylardan bir tanesi de ilerleyen dönemlerde Tokat Havalimanında gümrük hizmetlerinin verilecek olması. Gümrük hizmetleri ile birlikte havalimanına kargo uçakları da rahatlıkla iniş yapabilecek.
Havalimanında Terminal blok kule, ısı güç merkezi ve giriş çıkışlar için nizamiye binaları da yapılacak. Sisli havalarda uçakların rahat kolay ve güvenli bir şekilde iniş yapabilmesi için aletli iniş sistemlerinin de kurulacağı Tokat Yeni Havalimanı şimdiden ekonomiye can vermiş durumda. Tokat Organize Sanayi bölgesinde bulunan fabrikaların da yük taşımacılığında fazlasıyla tercih edeceği yeni havalimanı Tokat iline ulaşımda önemli bir rol üstlenecek. Ayrıca turizm açısından da uzun seyahat sürelerini kısaltacak Tokat Yeni Havalimanının 2020 yılında hizmete girmesi planlanıyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Fevzi Çakmak Ortaokulu’nun LGS başarısı
Fevzi Çakmak Ortaokulu’nun LGS başarısı
Tokat'ta Koronavirüs risk haritası korkutuyor
Tokat'ta Koronavirüs risk haritası korkutuyor