​​​​​​​“Hayat kurtarmak kanımızda var”

​​​​​​​“Hayat kurtarmak kanımızda var”

​​​​​​​AK Parti Tokat İl Gençlik Kolları Teşkilatı tüm il ve ilçelerde Türk Kızılayı’na kan bağışı kampanyası başlattı. Bağışta bulunan İl Gençlik Kolları Başkanı Mesut Aktürk, “Hayat kurtarmak kanımızda var” dedi

13 Ocak 2021 - 23:46

AK Parti Tokat İl Gençlik Kolları başkanlığı tarafından pandemi döneminde kan ihtiyacına artan talep nedeniyle kan bağışı kampanyası başlatıldı. Hayat kurtaran kan bağışına sağ duyulu bir yaklaşımla örnek olan AK Parti’li gençler kampanyaya ilk gününde duyarlılık gösterdi.

 

Başta AK Parti Tokat İl Gençlik Kolları Başkanı Mesut Aktürk olmak üzere birçok partili genç Tokat Yer altı Çarşısı önünde konuşlanan Türk Kızılayı Kan bağışı aracına gelerek kan bağışında bulundu.

Form doldurarak gerekli işlemlerini yaptıran ve kan bağışlayan AK Parti’li Mesut Aktürk, düzenli olarak kan verdiğini vurguladı.

 

KAN SÜREKLİ İHTİYAÇTIR

AK Parti Tokat İl Gençlik Kolları Başkanı Mesut Aktürk, “Bugün AK Parti Gençlik Kolları Başkanlığı olarak malum pandemi sürecinde Kızılay’ın kan  ihtiyacı olduğunu öğrendik. Hem merkezde hem bütün ilçelerimizde Kan Kampanyasına katkıda bulunmak istedik. Sonuçta  hayat kurtarmak kanımızda var. Hem de ihtiyaçtır diyerek bu etkinlikleri belirli süreler zarfında zaten yapıyoruz. Her 3 ayda  bir vatandaşlarımızın kan vermesi gerekiyor. Bizler de teşkilat olarak bu kan kampanyalarına sürekli olarak gerek başka illerde gerek To5kat ve ilçelerinde katkı sağlıyoruz.  Kan Bağışı kampanyasına yine önümüzdeki haftadan itibaren yine tüm ilçelerimizde devam edeceğiz. Kan sürekli ihtiyaçtır diyerek etkinliklerimizi sürdüreceğiz” dedi.

2021/01/2021-01-13-23-50-47.jpg
2021/01/2021-01-13-23-50-56.jpg
2021/01/2021-01-13-23-51-04.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x