Hayrullah dedenin imdadına polis yetişti

Hayrullah dedenin imdadına polis yetişti

Tokat’ta maaş çekmek için sokağa çıkan ancak yürüme zorluğu çeken 79 yaşındaki yaşlı adamın imdadına Tokat İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürü Yüksel Bozkurt yetişti. Yaşlı adamın işlemleri trafik ekibinin yardımıyla halledildikten sonra yaşlı adam Trafik ekiplerince evine bırakıldı

13 Ocak 2021 - 23:31

Tokat merkezde ikamet eden eşini yıllar önce kaybeden ve tek yaşayan 79 yaşındaki 6 çocuk babası Hayrullah Akdağ, maaş çekmek ve elektrik faturasını yatırmak için sokağa çıktı. Ancak 65 yaş üstü sokağa çıkma kısıtlaması saati geçtiği için edinilen bilgiye göre PTT’de işlemini halledemedi. Yürüme zorluğu yaşayan yaşlı adam çaresiz kaldı. Bu esnada Tokat İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürü Yüksel Bozkurt yürüme zorluğu çeken yaşlı adamı fark ederek yardımına koştu. Hayrullah Bozkurt’u önce Tokat Belediyesi önünde dinlendiren Bozkurt ardından Tokat Valiliği önünde PTT Mobil hizmet aracında işlemlerinin halledilerek evine bırakılması talimatı verdi.

Bunun üzerine Trafik Şubede görevli bir polis yardımıyla yaşlı adam PTT Mobil noktasına ulaştırıldı. İşlemleri halledildikten sonra ise ekip aracı ile Devegörmez mahallesindeki evine bırakıldı.

 

YALNIZ YAŞIYOR YÜRÜME GÜÇLÜĞÜ ÇEKİYOR

Eşini yıllar önce bir ameliyattan sonra kaybettiğini söyleyen Hayrullah Akdağ, Tokat merkezde yalnız yaşadığını, günlük yemek yardımı aldığını ancak doktor ve çarşı işlerini halledemediğini bu yüzden zorlandığını anlattı. Trafik ekiplerine teşekkür eden yaşlı adam her ay faturalarını yatırırken yürüme zorluğu nedeniyle zorlandığı için işlemlerini yapabilmesi için yetkililerden yardım bekliyor.

 

GAZETECİ İLETTİ VALİ HEMEN TALİMAT VERDİ

Öte yandan yaşlı adamın işlemleri yapıldığı esnada makamına geçen Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı’ya konuyu takip eden gazeteci olarak birebir  ileten Mihriban Koçaker, yardım edilmesi ricasında bulunurken Vali Balcı, konuyu öğrendikten sonra hemen gerekenin yapılması talimatı vererek takipçisi olacağını söyledi.

HABER: Mihriban KOÇAKER

Tokat İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürü Yüksel Bozkurt yürüme zorluğu çeken yaşlı adamı fark ederek yardımına koştu.

Banka işlemleri polis nezaretinde halledilen yaşlı adam daha sonra ekip aracıyla evine bırakıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x