google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0
HAYVAN AMBULANSI HiZMETTE

HAYVAN AMBULANSI HiZMETTE

Tokat'ta sahipsiz hayvanların bakımı, tedavisi, rehabilitasyonu ve beslenmeleri için hayvan ambulansı hizmete girdi. Tedavi olması gereken soksak hayvanlarının nakline yarayacak olan Hayvan Ambulansı Tokat'ta sokak hayvanlarına yönelik önemli bir eksiği gidermiş olacak

15 Şubat 2020 - 11:34 - Güncelleme: 15 Şubat 2020 - 11:48


Hayvan ambulansı ayrıca yaralı sahipsiz hayvanları en yakın veteriner kliniğine ulaştırmak için de kullanılacak. İl genelinde yaralı hayvanların bakımını ve tedavisini gerçekleştirmek üzere çalışacak olan hayvan ambulansının tanıtımını Vali Dr. Ozan Balcı yaptı. Tokat Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, Doğa Koruma ve Milli Parklar İl Müdürü İhsan İkinci ve Veterinerler Odası Başkanı Seyit Sami Karyağdı da hazır bulundu. Hayvan ambulansının 7 gün 24 saat hizmet vereceğini belirten Vali Balcı, yaralı ve yardıma muhtaç bir hayvan tespit edildiğinde Veterinerler Odasına ait olan 212 65 66 numarasının aranması gerektiğini söyledi.

“SAHİPSİZ CANLAR SAHİPSİZ DEĞİL”
Vali Balcı hizmete giren hayvan ambulansı hakkında şu bilgileri verdi; “Bu esasında bir aracın hizmete girmesi değil, sevdiğimiz tüm hayvanlara kıymet vermektir. Sahipsiz hayvanlara kıymet vermek demektir. Biz sahipsiz olup kanadı kırık bir kuş, ayağı kırık bir kedi köpek ortada kalsın istemiyoruz. Allah'a şükür devletimizin imkanlarıyla biz il özel idaresi bütçesine bu iş için para koyduk. Bu sayede de hayvan ambulansımız yapıldı. Bir de telefon numarası belirlendi. Belirten numara arandığı zaman bu araç yardıma muhtaç hayvanı alıp en yakın veteriner hekime yetiştirecek. Burada da onların tedavileri yapılacak. Çünkü sahipsiz hayvanlarımız sahipsiz değil. Bence çok güzel bir hizmet oldu. Çünkü memleketi, milleti sevmek kurduyla, kuşuyla, börtüsüyle, böceğiyle sevmek demektir. Onlar bizlere emanet. Bizler onlarla birlikte yaşıyoruz. Bu yüzden onları sevmeli ve korumalıyız. Onların incinmesine gönlümüz razı olmaz. Bu konuda da çok duyarlıyız. İnşallah veterinerler odasıyla beraber il özel idare çalışanlarımız, milli parklar çalışanlarımız, belediye çalışanlarımız bu hizmeti lakıyla yerine getirecekler. Sahipsiz hayvanlar sahipsiz değil. İl özel idaresi bütçesine bu iş için para konulmasında ve bu aracın hazırlanmasında büyük emeği olan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Bey'e, il Genel Meclisi Başkanı Erol Bey'e ve meclis üyelerimize teşekkürlerimi sunuyorum. Aracımız Tokat'ımıza hayırlı uğurlu olsun.” 

2020/02/2020-02-15-11-38-03.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
"EVDE KAL TOKAT!"
KADINA ŞİDDETE HAYIR!
KADINA ŞİDDETE HAYIR!
google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0