Hayvancılıkta ki desteklemeler anlatıldı

Hayvancılıkta ki desteklemeler anlatıldı

Tokat’ta ki yetiştiricilerin hayvancılık desteklemelerinden azami oranda faydalanmalarının sağlanması ve hayvancılığının geliştirilmesi amacıyla Tokat Tarım ve Orman İl Müdürlüğü sorumlu ekipleri bilgilendirme toplantısı yaptı.

07 Aralık 2019 - 11:14

Hayvancılık destekleme kalemleri ile ilgili olarak Tokat Tarım ve Orman İl Müdürlüğü de konu sorumlusu uzmanlar tarafından, ilçe personellerine desteklemeler hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı. Tokat’ta ki yetiştiricilerin hayvancılık desteklemelerinden azami oranda faydalanmalarının sağlanması ve hayvancılığının geliştirilmesi amacıyla konu sorumlusu personellere düşen görevler ile yıl içinde yapılması gereken işlemler hakkında bilgilendirmeler yapıldı.

2019 yılı çerisinde verilen Buzağı Desteklemesi, Anaç Koyun Keçi Desteklemesi, Dişi Manda-Malak Desteklemesi, Arı Desteklemesi, Sürü Yöneticisi Desteklemesi, Besilik Erkek Sığır Desteklemesi, Hastalık tazminat desteklemesi konuları ve destekleme şartları anlatıldı.

Konu ile ilgili olarak Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdür Vekili Seyit Sami Karyağdı "Tokat'ın ve yetiştiricilerimizin hayvancılık desteklemesinden en yüksek oranda yararlandırılması ve hayvancılığının gelişmesi için kurum olarak var gücümüzle tüm paydaşlarla birlikte çalışmaların yürütüldüğünü söyledi. Bu amaçla ilimiz tarım ve hayvancılığımızın geliştirilmesi için emek veren herkese teşekkür ederek çalışmalarda başarılar dilerim." dedi.

Konu Sorumlularının ilgili destekleme sunumlarını takiben toplantı karşılıklı soru cevap şeklin sonlandırıldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Protokolün defnettiği kimsesizin hikayesi üzdü
Protokolün defnettiği kimsesizin hikayesi üzdü
Erbaa’da öldüren kaza!
Erbaa’da öldüren kaza!