Hedef tarımda üretimi arttırmak

Hedef tarımda üretimi arttırmak

Vali Dr. Ozan Balcı, Tarım Tokat Projesi ile Tokat’ın 7 kıymetli Ovası ve yapılacak sulama sistemleri ve çiftçilerimize verilecek desteklerle tarımının gelişeceğini ve Tokat'ta tarımsal üretimin artırılacağını söyledi.

09 Mayıs 2019 - 11:16

2023 Tokat Vizyonu kapsamında yürütülen Tarım Tokat Projesi’nin değerlendirme ve planlama toplantısı Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda Tarım Tokat projesi kapsamında yürütülen bitkisel, hayvansal, tarımsal sanayi, çiftçilerin eğitimi, güvenilir ve sağlıklı gıda alanlarında hayata geçirilen bir dizi projenin faaliyetleri değerlendirildi.

VERİMLİ TOPRAKLAR 2 BÖLGEYE DE YETER
Toplantı gündemi üzerine genel değerlendirmede bulunan Vali Dr. Ozan Balcı, Tarım Tokat Projesi ile Tokat’ın 7 kıymetli Ovası ve yapılacak sulama sistemleri ve çiftçilerimize verilecek desteklerle tarımının gelişeceğini ve Tokat'ta tarımsal üretimin artırılacağını söyledi. Destekleme programlarının titizlikle inceleneceğini ve kaynakların etkin kullanımını sağlamak için koordinasyonun son derece önemli olduğunu ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, hazırlanan projelerin uygulama alanları ve hedeflerinin bu kapsamda oluşturulması gerektiğini belirtti. Vali Dr. Ozan Balcı, “Tokat’ı seviyoruz, Tokat’ın tarımdaki geleceğine inanıyoruz, çiftçimizi seviyor ve önemsiyoruz, çiftçilerimize ve Tokat’ın ekonomisine katkı sağlayacağız. Tokat’ın verimli toprakları sadece Tokat’a değil, Karadeniz Bölgesine ve Güneydoğu Anadolu Bölgesine de yeter.” dedi.

TOPLANTININ ANA BAŞLIKLARI

Toplantı gündeminde Tarım Tokat projesi kapsamında hayata geçirilen bir dizi projenin değerlendirilmesi yapıldı. İşte o projelerden öne çıkanlar;  Tokat ili Seracılığı Geliştirme Projesi, Çilek Tarımını Geliştirme Projesi, Bağ Vatanına Dönüyor-2, Buğday ile Koyun Gerisi Oyun Projesi, Tokat Cevizle Kalkınıyor, Yem Bitkilerini Üretimini Artırma ve Geliştirme Projesi, Hayvancılık Alt Yapısını İyileştirme Projesi, Kanatlı Yetiştiriciliği kapsamında Kaz Yetiştiriciliğine Yönelik Proje, Jeotermal Kaynakların Değerlendirilmesi,  Fide Yetiştiriciliği Projesi, Meyveciliğin Geliştirilmesi Ve Yaygınlaştırılması Projesi, Çiftlikten Sofraya Gıda Güvenliği, Orta Karadeniz Geçit Kuşağı Tarımsal Araştırma Enstitüsü, Tarım Ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu( TKDK), Sahada Ne Yapıyoruz, DSİ Tarafından Yürütülen Tarım Tokat Projeleri, Arazi Toplulaştırma Projeleri. 
 

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bugün hüznü ve gururu aynı anda yaşıyoruz
Bugün hüznü ve gururu aynı anda yaşıyoruz
Tokat’ta çıkan yangın 2 katlı evi sardı
Tokat’ta çıkan yangın 2 katlı evi sardı