HEDEF UST SIRALAR

HEDEF UST SIRALAR

Bal Ligi temsilcimiz Niksar Belediyespor takımı ile aynı gurupta mücadele eden Sivas Cumhuriyet Üniversitesi, futbol takımı ikinci yarıda başarılı olmak istiyor.

18 Ocak 2020 - 00:04 - Güncelleme: 18 Ocak 2020 - 23:36


Cumhuriyet Üniversitesi Gençlik Spor Kulübü Teknik Direktörü Cüneyt Kasap, ikinci yarı için hedeflerini Spor Müdürümüz Arif Sağdıç'a açıkladı. 
Teknik Direktör Kasap, “Hocalık diplomamı aldıktan sonra ilk defa bir takımın başına sorumlu hoca olarak geldim. Yani derler ya; “Çiçeği burnunda bir hoca geldi.” Bende öyle takımın başına geldim. Herkes bir takımla başlıyor. Ben de kendi ilimin takımı olan Üniversite futbol takımının başına geldim. İnşallah tüm takım arkadaşlarımla birlikte bu zorlu lig yarışında bunu başaracağız. Ligin ilk yarısında bizim takım olarak istemediğimiz yerde ligi bitirdik. Cumhuriyet Üniversitesi takımı ligin ilk yarısında 10. Sırasında ve puanımız ise 14'dü. Bu ligde bu sıralama yeri bize hiç yakışmıyor ama ikinci yarıda herkesin konuşacağı bir takım olacağız. Takıma ikinci yarı için 4 tane takviye yaptık.

Gelen sporcularımız Sivas Yolspor takımından 2 kişi ilçemiz Gemerek'ten 1 tane, Yozgat Sorgunspor takımından ise 1futbolcu daha takıma katıldılar. Takımdan ayrılanlar ise Metin Corten, Adana Ceyhanspor takımına gitti. İki kişi ile de yollarımızı ayırdık. Bunlar ise Mesut Hançer ve Yasin Taş arkadaşlarımızla yollarımızı ayırdık. Artık bu saatten sonra takım olarak lig maçlarına kilitlendik. Ligin ikinci yarısına iyi bir başlangıç yapmak için, çalışmalara ara vermeden devam ediyoruz. Ligin ikinci yarısına başlarken sakatlıklar ve cezalılar canımızı sıkıyor. Takımda 3 tane sakat sporcularımız var.

Bunların oynayıp oynamayacağı maç saatinde belli olacak. Cezalımız ise Oğuzhan. İkinci yarının ilk iki maçında bizimle olmayacaktır. İnşallah takım olarak ilimiz Sivas'a neden en yakın zamanda bir 3. Lig yaşatmayalım. Ligin ikinci yarısının ilk maçında kendi evimizde 1074 Çankırıspor'la zorlu bir maç oynayacağız. İnşallah takım olarak bu zorlu maça hazırız. Tüm sporsever Sivaslı yiğidoları bu zorlu Bal Ligi maçında yanımızda görmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
GOP Lisesi için ekip geliyor
GOP Lisesi için ekip geliyor
KADIN HAKEM MAÇA DAMGA VURDU
KADIN HAKEM MAÇA DAMGA VURDU