Hızır Tokat Hızır gibi yetişti

Hızır Tokat Hızır gibi yetişti

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı, Sosyal Destek Hızır Tokat Projesi kapsamında engelli araçları alınıp teslim edilen 5 yaşındaki engelli Ülkü Serenay Saçan’ı Niksar'da bulunan evinde ziyaret etti.

15 Kasım 2019 - 10:40

Niksar'da yaşayan Seda ve Onur Saçan çiftinin 3 çocuğundan en büyüğü olan, 4 aylıkken geçirdiği ameliyat sonrası epilepsi, gelişim geriliği ve hipertansiyon hastalıklarına yakalanan Ülkü Serenay Saçan için Tokat Gündem gazetemizde yayınlanan haber üzerine, Sosyal Destek Hızır Tokat WhatsApp hattı üzerinden gelen başvuru ile 23 bin 350 liraya engelli araçları alınarak, teslim edildi.

Ülkü Serenay’ın ayakta durmasını, oturmasını ve hareket etmesini kolaylaştıracak araçlar için Vali Dr. Ozan Balcı’ya teşekkür eden Saçan Ailesi, devletin sıcak elini her zaman yanlarında hissettiklerini belirttiler.

Vali Dr. Ozan Balcı, devlet olarak her zaman vatandaşların yanında ve yakınında olduklarını belirtti. Devletin görevinin insanların yaşamlarını kolaylaştırmak, varsa engellerini kaldırmak olduğunu kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, “Tokat’ta sosyal anlamda Sosyal Destek Hızır Tokat projesini yürütüyoruz. Proje çalışmaları kapsamında vatandaşlarımıza hal hatır sorup, evinde kazan kaynıyor mu, sobası yanıyor mu, problemi var mı? diye soruyoruz. Kamu hizmetlerine vatandaşlarımızın erişimlerini kolaylaştırmak için çalışıyoruz. Proje kapsamında 104 ekip arkadaşımız, 52 takım halinde sahaları geziyorlar. Evleri geziyoruz, karşılaşılan problemleri ise 5 gün içerisinde çözmeye çalışıyoruz. Dezavantajlı gruplardan dokunmadık ev bırakmadık. Devlet olarak bize ihtiyaç duyan vatandaşlarımızın her zaman yanındayız. Dertlerini dert olarak kabul ediyoruz, problemlerini yüreğimizde hissediyoruz. Ekip olarak devletin bütün imkanlarını kullanarak, bu insanlarımızın problemlerini çözmek için aşkla, şevkle, yılmadan, yılgınlık göstermeden çalışıyoruz." dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tokat'ta kenevir üretimi sonuç vermedi
Tokat'ta kenevir üretimi sonuç vermedi
BU TİYATROYA KİM SON VERECEK?
BU TİYATROYA KİM SON VERECEK?