Hükümet binası tamam entegre su da geri sayım

Hükümet binası tamam entegre su da geri sayım

Tokat'ın Niksar ilçesi Belediye Başkanı Özdilek Özcan, Entegre Su Projesi'nin ilk uygulamasının Mart-Nisan ayları arasında başlayacağını söyledi. Başkan Özcan, öte yandan Niksar’a yapılacak olan yeni hükümet binasının da ödeneğinin geldiğini belirtti.

16 Ocak 2020 - 11:54 - Güncelleme: 16 Ocak 2020 - 12:49

Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan, teknik ekibi ile bir araya geldi. Düzenlenen toplantıda Başkan Özcan, 2020 yılında Niksar'da yapılması planlanan projeler hakkında istişarede bulundu. Başkan Özcan yaptığı açıklamada, "Belediyemiz daire müdürleri ile birlikte bu yıl başlayacak olan Entegre Su Projesi ve diğer planladığımız projeler hakkında istişare toplantısı gerçekleştiriyoruz. Geçtiğimiz dönemden bugüne kadar büyük bir titizlikle çalıştığımız projede ülke genelinde birçok il ve ilçeyi geride bırakarak projemizi ihale ettirmiştik. Cumhuriyet tarihinin en büyük projesi olan Entegre Su Projesinde ilk uygulamanın Mart-Nisan aylarında başlanmasını planlıyoruz. İlçemizin alt yapı problemlerini tamamen ortadan kaldıracak olan projemizde geri sayım başladı" dedi. 

 

HÜKÜMET BİNASI MÜJDESİ

Başkan Özcan ayrıca ilçeye yapılacak olan hükümet binasının 2020 yatırım programına alındığını belirterek, ''İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun talimatları, Tokat Milletvekillerimizin destekleri ve bizlerin girişimleriyle yeni Hükümet konağımız 2020 yatırım programına alınarak ödeneği gönderildi. Niksarımıza ve tarihine yakışır bir hükümet binası olması için ayrıca proje çalışmalarına başlandı. Bu yıl içerisinde ihale edilerek inşaata başlanacak projenin mevcutta otogar olarak kullanılan alanda yapılacak. Bu projenin başlamasıyla ilçe otogarımızı geçici olarak galericiler sitemize taşıyacağız. Bununla birlikte bu yıl Otogar Projemize de başlamayı planlıyoruz. İlçemize bu güzel eseri kazandırmamıza vesile olan İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’ya, Ak Parti Tokat Milletvekilimiz ve Grup Başkanvekilimiz Özlem Zengin ile Tokat Milletvekillerimiz  Yusuf Beyazıt ve Mustafa Arslan beye tüm hemşehrilerimiz adına şükranlarımı sunuyorum'' diye konuştu

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Abbas Güçlü’ye Turhal Kule mesajı
Abbas Güçlü’ye Turhal Kule mesajı
Çalışmalar normalleşene kadar devam edecek
Çalışmalar normalleşene kadar devam edecek