İDDİALARA ŞİRKETTEN JET YANIT

İDDİALARA ŞİRKETTEN JET YANIT

MHP Tokat İl Başkanı Onur Çalışkan'ın 3 KYK öğrenci yurdu kantininde ayda 150 bin TL'lik yolsuzluk iddiasına Firmanın Şirket Müdürü Sinan İşeri “Fatura naylon değil kesinlikle gerçek fatura” diyerek Çalışkan'ı iddiasını ispatlamaya davet etti ve hukuki süreç başlatacağını söyledi

13 Ocak 2018 - 12:19 - Güncelleme: 27 Ocak 2018 - 13:56

MHP Tokat İl Başkanı Onur Çalışkan, 30 bin üniversite öğrencisi nüfusuna sahip Tokat'ta, toplamda 2 bin 500 öğrencinin barındığı 3 öğrenci yurdu kantininde naylon fatura ile günde 5 bin, ayda 150 bin TL'lik yolsuzluk yapıldığı iddiasını gündeme taşımıştı. İddialarla ilgili şirket müdürü Sinan İşeri dün bir basın açıklaması yaparak iddialara yanıt verdi.

Firma ile ilgili iddiaları yersiz, asılsız ve mesnetsiz olarak yorumlayan Sinan İşeri, “ Firmamız 1960 yılında kurulmuş halen ve geçmişte de birçok sektörde faaliyet göstermiş bu süreçte hiçbir şaibe ile anılmamış olup defalarca vergi rekortmenleri listesine girmiş saygınlığı tüm Tokat tarafından benimsenmiş bir kuruluştur. Firmamız KYK yurt kantin işletmeciliğini 90'lı yıllarda da yapmış, kantin ve yemekhane işletmeciliği yapma deneyimine ve birikimine sahiptir. Bahsedildiği gibi torpille değil hakkıyla işi almıştır” dedi.
“ÜRÜN FİYATINI YÜKSELTMEM SÖZ KONUSU DEĞİL”
KYK Yurtlarında öğrenciye günlük 11 TL kullanması için hak verildiğini, öğrencinin bunun 3,5 TL'sini sabah kahvaltıda 7,5 TL'sini de akşam yemeğinde kullanabildiğini söyleyen İşeri, “Bu hakkı kullanması için öğrencinin direk parmak izini kullanması gerekmektedir. Parmak izi okutmayan öğrenci için ücret almamız söz konusu değildir. Ayrıca en önemli konu bu haklarını öğrencilerimiz sadece yemek hakkı olarak kullanabilirler. Kantin ihtiyaçlarında kullanmaları söz konusu değildir. Söz konusu faturadaki ürünler öğrencilerin devletin verdiği yemek bedeliyle aldığı ürünler değildir. İsteğe bağlı alabileceği ürünlerdir. Kantinde satılan ürünlerin fiyat belirlemesi yurt tarafından yapılırken bizim alım faturalarımız üzerinden % 15 kar koyularak ön fiyat çıkartılır. Daha sonra bu işle ilgili memurlar piyasa araştırması yaparak yerel ve ulusal marketlerdeki fiyatlarla kıyaslama yaparlar. Benim iddia edildiği gibi yüksek fatura koyarak ürün fiyatını yükseltmem söz konusu değildir” diyerek iddiaları yalanladı.

“FATURA NAYLON DEĞİL GERÇEKTİR”
Sinan İşeri, MHP'li Çalışkan'ın 'naylon fatura'  iddiasına yönelik ise 'Fatura kesinlikle gerçektir. Altında kaşe imza olmaması usulsüz naylon anlamına gelmez. Ürün alındı ücreti ödendi anlamı taşır. Bahsettiği firma gıda toptancılığı yapmaktadır. Elinde salladığı ve şov yaptığı faturaların ve bizim bir yılda yaptığımız ilgili firma ile toplam alışverişimiz 2 bin 600 TL'dir ve ticaretimiz her şeyiyle usule uygundur. Ayrıca kira olmadığını açıklamıştır. Halbuki yine doğru araştırma yapsa her ay 11 bin 500 TL kira bedeli ödediğimizi de görmüş olurdu” ifadelerini kullandı. İşeri, söz konusu iddiaları ispatlamaya davet ederek konuyla ilgili hukuki süreç başlatacaklarını da bildirdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x