İklim Değişikliği eğitimi Tokat’ta gerçekleştirildi

İklim Değişikliği eğitimi Tokat'ta gerçekleştirildi

İklim Değişikliği Eğitimi, 24-25-26 Temmuz tarihlerinde Tokat, Grand Alin Hotel’de gerçekleştirildi. Eğitimde; Türkiye’nin İklim Politikası, Kentlerde İklim Değişikliği ile Mücadele için Yeşil Altyapı Çözümleri gibi konular hakkında bilgiler verildi

29 Temmuz 2019 - 14:29 - Güncelleme: 29 Temmuz 2019 - 14:32

Avrupa Birliği Türkiye Mali İşbirliği çerçevesinde, T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yürütülen, İklim Değişikliği alanında Ortak Çabaların Desteklenmesi Projesi (İklimIN) kapsamında gerçekleştirilen eğitime; Tokat ilinde faaliyet gösteren ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının, kalkınma ajanslarının, üniversitelerin, sivil toplum kuruluşlarının, yerel yönetimlerin temsilcileri katıldı. Eğitime ayrıca Yozgat ve Amasya illerinin ilgili kuruluşlarından da temsilciler katıldı.

 

Tokat Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, Sağlık İl Müdürlüğü, Amasya Belediyesi, Yozgat Belediyesi, Merzifon Belediyesi, Meteoroloji Müdürlüğü, AFAT Tokat Şube Müdürlüğü, Bozok Üniversitesi, Amasya Üniversitesi Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi, TEMA Tokat ve Amasya Temsilcilikleri, Tokat Ziraat Odasından katılımcılar yer aldı.

 

Katılımcılar, üç gün boyunca, “İklim Değişikliğinin Bilimsel Temelleri”, “Türkiye’nin İklim Politikası”, “Kentlerde İklim Değişikliği ile Mücadele için Yeşil Altyapı Çözümleri”, “Kentler ve İklim Değişikliği: İklim Değişikliği, Sürdürülebilir Kentler ve Kentsel Planlama Etkileşimi”, “Kentler ve İklim Değişikliği: Türkiye’de Atık, Atık Su ve Hava Yönetiminde İklim Değişikliği ile Yerelde Mücadele”, “Kentler ve İklim Değişikliği: Yerel İklim Eylem Planları” ve “İklim Temelli Afetlerin İktisadi ve Toplumsal Etkileri” konularında iklim değişikliğini birçok açıdan değerlendirme fırsatı buldu.

 

3 gün süren eğitim kapsamında Prof. Dr. Murat Türkeş ‘İklim Değişikliğinin Bilimsel Temelleri, Türkiye Etkileri’ konulu konferans verdi. Dr. Nuran Talu ise Türkiye’nin iklim politikasına değinerek Türkiye’nin iklim değişikliği ile mücadele unsurları ve Uluslar arası boyutuna değindi. Doç. Dr. Çiğdem Coşkun Hepcann; ‘Kentlerde İklim değişikliği ile mücadele için yeşil altyapı çözümlerini anlattı. Doç. Dr. Elif Çolakoğlu ise Kentler ve İklim Değişikliği konusunda bilgiler verdi. Dr. Tuğba Ağaçayak ise Türkiye’de Atık, Atık Su ve Hava Yönetiminde İklim değişikliği ile yerelde mücadeleyi anlattı. Prof. Dr. Aslı Akay İklim temelli afetlerin iktisadi ve toplumsal etkilerine değindi.

HABER: Mihriban KOÇAKER

2019/07/2019-07-29-14-32-53.jpg
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tokat'ın ilçe ilçe risk haritası!
Tokat'ın ilçe ilçe risk haritası!
TOKAT İHYA BALAK FEN LİSESİNDEN REKOR BAŞARI
TOKAT İHYA BALAK FEN LİSESİNDEN REKOR BAŞARI