google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0
İktidarın İş Bankası hamlesine CHP’li Durmaz’dan yanıt

İktidarın İş Bankası hamlesine CHP'li Durmaz'dan yanıt

Cumhuriyet Halk Partisi Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, İş Bankası'nda bulunan CHP'nin yüzde 28'lik hisselerinin Hazine'ye devri konusunda iktidarın hamlesine “Atatürk'ün vasiyetine de darbe yapmak, Atatürk'ün vasiyetini iptal etmek, İş Bankası'ndaki hissesine el koymak, içi boşaltılan diğer kamu bankalarının durumuna düşmesi istenmektedir. Sonrasında da varlık fonuna hazineden aktarıp Londra'da ki tefecilere teminat verip hizmet faiz lobisine hizmet edecektir” yanıtını verdi

17 Şubat 2020 - 09:07 - Güncelleme: 18 Şubat 2020 - 09:25

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı ile İş Bankası'nda bulunan CHP'nin yüzde 28'lik hisselerinin Hazine'ye devri için harekete geçen iktidara bir yanıt da Cumhuriyet Halk Partisi Tokat Milletvekili Kadim Durmaz'dan geldi. 
İşte o açıklama: “Türkiye Cumhuriyeti'ni akıl izan ve devlet geleneğimizden uzak, kendi kurallarına göre yeniden yapılandıracağını söyleyerek siyaset yapan, İstanbul Büyük Şehir Belediye başkanlığı, başbakanlığı, Cumhurbaşkanlığı sırasında, Atatürk'ü hafızalarda silmek için uygulamalar yapan AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin desteğini de alarak, tam da 12 Eylül 1980 darbesini yapan Kenan Evren'in yaptığını 40 yıl sonra yapmak istemektedir. Atatürk'ün vasiyetine de darbe yapmak, Atatürk'ün vasiyetini iptal etmek, İş Bankası'ndaki hissesine el koymak, içi boşaltılan diğer kamu bankalarının durumuna düşmesi istenmektedir. Sonrasında da varlık fonuna hazineden aktarıp Londra'da ki tefecilere teminat verip hizmet faiz lobisine hizmet edecektir. Atamızın kendi el yazısı ile yazdığı gibi hisselerinin %28.1'ine isabet eden kârını her yıl; Türk Dil Kurumu ve Türk Tarih Kurumunun gelişmesi için bağışladığı gerçeğini görmeyen aymazlar; yeniden iş başındalar. Darbeci Kenan Evren gibi İş Bankasına yeniden saldırmışlardır. Bunun sonucunda İş Bankası, 1249 yurt içi şubesi ve 22 yurt dışı şubesi ile dünyanın 150. Büyük bankası iken hızlı bir düşüşle 194. Sıraya gerilemiştir. Bu iktidarın yarattığı haksız algının bir sonucudur.  İşte bu anlayış bireysel miras hakkını yok sayan dünyanın saygın bankaları arasında önemli bir yeri olan ülkemizin göz bebeği İş Bankası ve ATAM'IZIN MİRASINA fütursuzca yapılan bir saygısızlıktır.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KADINA ŞİDDETE HAYIR!
KADINA ŞİDDETE HAYIR!
SİYANÜRLE ALTIN ARAMANIN PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIZ”
SİYANÜRLE ALTIN ARAMANIN PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIZ”
google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0